Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Дата: 19 лютого 2018 о 21:56, Оновлено 15 лютого 2023 о 14:37

Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей-інвалідів

Наша країна крокує з кожним днем до того, щоб кожний громадянин, незалежно від віку і статі, відчував себе комфортно. І звичайно що цей розвиток не оминає людей з обмеженими можливостями. Одним з найважливіших чинників розвитку суспільства є гуманне, дбайливе та милосердне ставлення до дітей і молоді, позбавлених повноцінного життя внаслідок вад фізичного та психічного розвитку і тяжкої хвороби.

Низка законів створюють необхідну підтримку й шляхи інтеграції дітей в освітній процес. Це передбачено Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства» (статті 26,27)  та Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 р. № 872 (із змінами.)

Інклюзивне навчання є способом організації освітнього процесу для осіб з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти, яке організовується за інституційною (денною або вечірньою) формою здобуття освіти та передбачає включення дитини з особливими освітніми потребами до освітнього процесу спільно з іншими учнями класу.

Безпосередня організація інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти здійснюється командою психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами закладу освіти (далі – команда супроводу). Основні принципи, завдання та функції, а також порядок організації діяльності команди супроводу визначені у Примірному положенні про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти, затвердженому наказом МОН від 08.06.2018 № 609 (далі - Примірне положення про команду супроводу). Дітям з вадами розумового чи фізичного розвитку надається безоплатна дефектологічна і психологічна допомога, можливість отримати базову освіту, в тому числі в домашніх умовах, гарантується безоплатне забезпечення засобами індивідуальної корекції. Проблеми, які виникають у таких дітей, слід розв’язувати зусиллями багатьох дорослих. Та багато чого можна зробити з малими витратами: оскільки система освіти має щоденний доступ до дитини, велика роль у підтриманні здоров’я дитини належить школі.

 

 У приміщенні закладу освіти відсутній пандус, але один із входів пристосований для дітей з особливими потребами: він не містить сходів, двері відчиняються на достатню ширину і є доступ до всіх необхідних приміщень першого поверху, а саме до класів, бібліотеки, заступників директора школи, медичного пункту, психолога, буфету, туалету. В зв’язку з відсутністю додаткових приміщень  є труднощі в облаштуванні кабінетів психологічного розвантаження, логопедичного для проведення корекційно-розвивальних занять.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.