Надання кризової психологічної допомоги на період воєнного стану та можливість отримання психологічних послуг у гімназії.
У гімназії працює практичний психолог Українець Лариса Петрівна номер телефону 0674153193, яка надає психологічну допомогу дітям, батькам та педагогам гімназії.
18 жовтня – день, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом – торгівлею людьми. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби.
Соціально-психологічна служба Гімназії 8 провела ряд заходів: з учнями 3-Б класу годину психолога «Великі права маленької дитини»; з 6 класом, заняття з елементами тренінгу «Станція призначення життя, небезпечна гра»; година спілкування з учнями 9-А, 9 -Б класів «Легальне працевлаштування, шлях до безпеки», анкетування на визначення проблеми торгівлі людьми, з учнями 11 класу інформаційна бесіда « Людина - не товар».
Профілактичні заходи потрібні для запобігання та підвищення рівня обізнаності у дітей, навичок самозахисту та відповідальної поведінки, а також для залучення батьків у спільну роботу задля безпеки своїх дітей.
10 жовтня в Україні відзначають щороку день психічного здоровʼя. Основна мета- скоротити поширеність захворювань, повʼязаних з психічними розладами.
Соціально-психологічна служба та педагог організатор Гімназії 8, провели низку заходів спрямованих на підтримку учнів, пізнання свого внутрішнього світу та долання негативних емоцій. Дякуємо організації MONDO в Україні за надані матеріали для наших дітей! Бережемо ментальне здоровʼя разом!
Щороку , у першу неділю жовтня, ми відзначаємо День вчителя! Це прекрасна нагода подякувати за невтомну працю і безмежне терпіння. Соціально-психологічна служба провела релаксацію, майстер- клас, щоб кожен відновив свій ресурс та позитивно провели час. Людмила Кравчук провела терапевтичне заняття по виготовленню прикраси у вигляді - калини, що символізує силу, незламність, мужність України!
Нехай в кожній оселі панує мир та злагода, в серцях- добро, в помислах - мудрість! А нелегка педагогічна нива колоситься рясним урожаєм людської вдячності!
Традиційно 23-27 вересня в Гімназії 8 проходить Тиждень протидії булінгу. Соціально- психологіна служба провела ряд заходів. З учнями початкової ланки: -години спілкування: "Ні конфлікту" -заняття з елементами тренінгу: "Позитивний світ". З учнями середньої та старшої ланки: -години психолога :"Вирішуємо конфлікти разом", "Будуємо майбутнє". -гра "Ситуації конфліктів". - створення свого власного "Помагайка", який допоможе вирішити конфліктні ситуації. -тренінгове заняття "Шляхи вирішення конфліктів" Основна мета заходів розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки; виховувати почуття емпатії та переживання один до одного.
Незважаючи на те, що учні гімназії 8 перебували в укритті, соціально-психологічна служба підтримує ментальне здоровʼя дитини: проводять вправи для підтримки емоційного стану та зменшення рівня тривожності.
Учні із задоволенням грали в ігри, виконували техніки самодопомоги та весело провели час.
Підтримуємо та допомагаємо один одному разом!
Соціально - психологічна служба Гімназії 8, Українець Лариса Петрівна та Швець Юлія Олегівна, провели заняття з елементами тренінгу " Роль життєвих цінностей у формуванні характеру" в Молодіжному центрі М-Формація
З учнями 5 класу створювали кафе обговорення, калейдоскоп цінностей, виконували вправи різного типу.
Ціннісні орієнтації, як відомо, формуються ще в підлітковому віці, закріплюючись у юнацькому. У доросле життя людина входить із сформованою системою власних орієнтирів, життєвих маяків, компасів, які направляють її, допомагають приймати рішення. Вони, як магніт, впливають на наші думки, слова і вчинки, формують наш характер, визначають ставлення до світу.
Соціально-психологічна служба Гімназії 8, Українець Лариса Петрівна та Швець Юлія Олегівна провели заняття з елементами тренінгу для асистентів гімназії на тему: " Психологічна підтримка дітей з особливими освітніми потребами під час війни". В умовах воєнного стану вкрай важливою є постійна підтримка дітей з ООП, як однієї з найбільш вразливих категорій.
Було обговорено позитивні та негативні аспекти навчання в інклюзивному класі. Виконували вправи: " Створи емоцію дня", " Пальчикова гімнастика", " Горішок", де асистенти знаходили особливливості кожного учня, створювали малюнок з кінетичного піску, налаштовувались на позитивну роботу . Були надані рекомендації, як підтримати учнів ООП.
Соціально-психологічна служба Гімназії 8 Українець Лариса Петрівна та Швець Юлія Олегівна провела з учнями 5-го класу заняття з елементами тренінгу:"Безпечний інтернет - психологічний та соціальний вплив". Метою заходу є позитивне використання цифрових технологій для поширення знань про безпечне відповідальне користування інтернетом серед учнів.
Вправа " Лінк серед нас"
Вправа" Павутина мережі"
Вправа " Ми серед мережі"
Учні сформували навички безпечної поведінки під час користування Інтернетом, розвинули вміння захищати себе від небезпеки в Інтернеті.
З 27 листопада по 01 грудня в Гімназії 8 відбувся тиждень психології. Метою якого було збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу під час воєнного стану. Протягом усього тижня Практичний психолог та соціальний педагог провели низку заходів, спрямованих на розширення і поглиблення знань з психології, зниження психоемоційної напруги, створення позитивного настрою. Конкурси, акції, ігри, тренінгові заняття, лекції, години спілкування, анкетування, виставки малюнків - справжній калейдоскоп різних форм і методів роботи чекав на учнів та вчителів. «Тиждень психології» видався активним, цікавим, ресурсним, яскравим і насиченим подіями
16 листопада у світа відзначається Міжнародний день толерантності. Соціальний педагог Швець Юлія Олегівна та практичний психолог Лариса Петрівна Українець провели низку заходів для виховання ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки. Навчалися вибирати правильну позицію, розвивали вміння аналізувати. З учнями 4-Б класу була проведена година спілкування «Формула толерантності». З учнями 5-Б класу були проведені вправи з елементами тренінгу «Вчимося бути толерантними». З учнями 10-го класу виконували творче завдання «Квітка толерантності», а з учнями 11-го класу створювали «Колаж толерантності».
13 листопада Всесвітній день Доброти - це день присвячений виявленню та поширенню доброти. Соціально-психологічна служба Гімназії 8, Українець Лариса Петрівна та Швець Юлія Олегівна провели заходи наповнені теплом, добротою та ласкою. З учнями початкової ланки створювали " Малюнки - обереги", для наших воїнів захисників.
Було проведено " День листів Доброти", учні писали листи з найтеплішими словами." Майстер - клас Доброти", кожен учасник на листочках малював посмішку та дарували один одному.
Створювали " Серце Доброти", де учні розповідали про вчинки, які роблять їх добрими та щирими.
Учні із великим задоволенням створили власне "Дерево Доброти", розповідаючи, наскільки є цінним і важливим робити добрі справи .
Для учнів День Доброти є особливо важливим, оскільки навчає цінувати добро та вміти його виявляти
18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми. Практичний психолог Українець Л.П. та соціальний педагог Швець Ю.О. провели ряд інформаційних вправа «асоціативний кущ», «правда-неправда», «ми будуємо будинок», «незакінчене речення», обговорили етапи торгівлі людьми.
10 жовтня у світі відзначають Всесвітній день психічного здоров'я. Практичний психолог Українець Лариса Петрівна та соціальний педагог Швець Юлія Олегівна провели заходи метою , яких були створення умов для збереження і розвитку психічного здоров'я учасників освітнього процесу у гімназії. Основними завданнями стало підвищити рівень обізнаності про психологічне здоров'я, познайомити учасників тематичного дня зі способами подолання негативних емоцій, формування навичок саморегуляції, формування позитивного обрау класного колективу. З учнями 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б класів проведено години спілкування " Ти як?". Акція "Колекція теплих слів". Виставка малюнків учнів 5-Б, 6-А класів "Як зберегти психічне здоров'я?". Години спілкування " Техніки саморегуляції" з учнями 9-А, 9-Б, 10 класів. Заняття з елементами тренінгу" Долаємо негативні емоції " 2-А клас. Година психолога" Гарний настрій - запорука здоров'я " з учнями 6-А, 6- Б класів. З учнями 9-А класу створення малюнка "Позитив у моєму житті ". З учнями 5-Б класу година психолога " Світ позитивних та негативних емоцій". Проведено з учнями 2- Б класу акцію " Колекція теплих слів" та година спілкування "Позивні емоції". Заходи, які були проведені формують в учнів прагнення до постійного покращення здорового способу життя та виховують свідоме ставлення до психічного здоров'я.
До Всесвітнього дня Миру соціально- психологічна служба провела години спілкування, заняття з елементами тренінгу.
"Ми- єдині, ми за мир"
"Діти України за мир на Землі"
"Ми -діти світу"
Піднімалась важливі питання нашого сьогодення,учні активно долучались до усіх видів роботи та дізнавались багато нового про нашу неньку Україну.
Соціально-психологічною службою Гімназії 8 були проведені заняття для підтримки психічного здоров’я в межах програми ментального здоров’я «Ти як?» ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, відеосервісом «MEGOGO Освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
З учнями початкової школи 1-4 класів були проведені години психолога, а саме:
•хвилинки медитації
•навчання технік самодопомоги
•соціальне опитування «Ти як?»
З учнями середньої школи 5-9 класів були проведені наступні заходи:
• фізичні вправи для зняття емоційної напруги
• заняття з елементами тренінгу «мій емоційний стан»
• година спілкування «колір настрою»
• перегляд відеоматеріалів «як стрес впливає на наше життя ?»
З учнями старшої школи 10-11 класу:
• хвилинки медитації
• лекції «Ти як? Знаходимо ресурс»
Завдяки даним заходам соціально-психологічна служба підтримує ментальне здоровʼя кожного учня і налаштовує на комфортне навчання
Соціально-психологічна служба, Швець Юлія Олегівна та Українець Лариса Петрівна взяла участь у міському івенті "Добрі практики". Тема заходу "Розвиток комунікативних компетентностей, як чинник формування резильєнтності". На базі Ліцею 4 ділилися досвідом та займалися практичною діяльністю з колегами міста. Піднімали важливі та актуальні питання, як підвищити стресостійкість учасників освітнього процесу в умовах військового стану.
На сьогодні є надзвичайно актуальною проблемою Інтернет - безпека, безпечне спілкування в інтернет мережі.
Практичний психолог Українець Лариса Петрівна та соціальний педагог Швець Юлія Олегівна з учнями Гімназії 8 на базі Гімназії 5, провели : години психолога, вправи з елементами тренінгу, спілкування, опитування, анкетування. На теми: "Інтернет - друг чи ворог?" з учнями 6-7 класів, "Правила безпечного спілкування", "Кібербулінг та безпечне спілкування" з учнями 8-11 класів, тренінгові заняття: "Золота рибка в інтернет мережі " з учнями 6-А, 7-А, 8-Б, 9- А кл.
Учні ще раз ознайомились з правилами поведінки в Інтернет мережі та отримали корисні поради аби вберегти себе від небезпеки, розширили значення про спілкування, види, значення, удосконалили вміння дітей аналізувати та оцінювати отриману інформацію.
Бережіть себе та інших. Все буде Україна!.
У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається 7 лютого. Соціально-психологічна служба Гімназії 8 провела ряд заходів для створення акценту на позитивному використанні інтернет-мережі. На базі Гімназії 5 з учнями Гімназії 8 було проведено години спілкування з елементами тренінгу "Безпечний інтернет", "Інтернет-мережа, друг чи ворог?", "Інтернет-залежність, міф чи реальність?".
22 Січня Україна відзначає День Соборності. З учнями Гімназії 8 на базі Гімназії 5 практичний психолог Українець Лариса Петрівна провела з учнями ряд заходів: поглибили знання про історію виникнення Соборності України, ознайомилися з цікавими фактами про Україну, прививали обов'язок- берегти і зміцнювати рідну державу, виховували в учнів любов до Батьківщини, українську мову, патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, розгадали загадки про Україну , виконували творчі завдання з метою патріотичного виховання.
З 10.01 по 13.01 в Гімназії 8 на базі Гімназії 5, соціально психологічна служба закладу провела Тиждень профорієнтації. З учнями початкової ланки проводилася гра-подорож "Країна професій", з учнями 9-11 класів проводилось тестування для визначення професійного спрямування, також проводився тренінг "Успішна особистість", де учні 9 класів створювали лепбук. З учнями середньої школи проводилися година спілкування на тему "Світ професій".
29 грудня практичний психолог Українець Лариса Петрівна, соціальний педагог Швець Юлія Олегівна для педагогів майстер-клас:" Твори диво сам". Метою якого було, створити позитивний настрій, релаксаці, відволіктися від повсякденних справ та повірити в диво. Педагоги малювали на мандаринках свій емоційний стан, свій настрій, створювали свічку- оберіг, яку наділяли гарними думками, мріями та головним бажанням найшвидшої Перемоги. Занурившись у свій внутрішній стан, знаходили власний ресурс і зрозуміли , що насправді потребують у даний час . Педагоги отримали : гарний настрій, позивні емоції, а головну вірю у світле майбутнє. Твори диво сам! Все буде Україна!
З учнями Гімназії 8 на базі Гімназії 5, практичний психолог Українець Лариса Петрівна провела годину психолога з елементами тренінгу " Будинок наших взаємин у класному колективі".Учні 4 тих класів розвивали комунікативні навички, вміння вирішувати проблемні ситуації,формували позитивний психологічний клімат у класі, сприяли налагодження доброзичливих стосунків, з учнями виховували відповідальність за свої слова та вчинки. З учнями розбирали поняття "Дружба", дарували посмішки через кольорову гаму, створювали будиночки взаєморозуміння та дружби, дарували сердечка доброти, виконували вправу" Особистий комплімент". Разом з учнями створили позитивний настрій та приємні емоції.
Сьогодні 13 грудня, з учнями Гімназії 8, на базі Гімназії 5 соціально психологічна служба закладу провела гру-квест з учнями 2-3 класів. Метою якої було поглибити знання учнів про обряди та звичаї що виробилися українцями впродовж століть. Розкрити світ народних звичаїв, сприяти вихованню любові до Батьківщини, патріотизму.
Учні Гімназії 8 перебуваючи у бомбосховищі, на базі Гімназії 5, з психологом Українець Ларисою Петрівною проводили вправи самодопомоги,які допомагали початковій ланці стабілізувати емоційний стан, виконували дихальні техніки, обійми , співали патріотичні пісні. Незламна нація! Україна понад усе.
З 28.11 по 02.12 з учнями Гімназії 8, проходив Тиждень психології, де було проведено ряд заходів темою яких було "Психологічна підтримка особистості в умовах війни. Як зберегти і підтримати психічне здоров'я". Соціально-пихологічна служба провела години спілкування, вправи з елементами тренінгу, консультації для створення комфортного перебування учнів у навчальному закладі. З учнями початкової ланки виконували вправи самодопомоги, малювали "квітку настрою", проводили годину спілкування на тему "Як заспокоїтись під час повітряної тривоги?", обіймались та співали пісні. З учнями середньої ланки проводити тестування рівня тривожності, вправи з елементами тренінгу "Заспокой себе сам" . Старші учні пройшли онлайн-опитування для визначення рівня їх емоційного виснаження.
З метою формування навичок самодопомоги під час воєнного стану, підтримання внутрішнього ресурсу та допомогти кожному учаснику освітнього процесу, в рамках тижня психології Українець Лариса Петрівна провела онлайн конференцію на тему: "Формування навичок самодопомоги у педагогів під час панічних атак".
Під час заходу психолог Гімназії 8 провела майстер-клас з подолання панічних атак, вправи самодопомоги , знаходження внутрішніх ресурсів. Всі присутні долучались до вправ, що підтримають та допоможуть під час панічних атак.
Багато уваги приділяється саме: психологічній підтримці й допомоги у складних обставинах воєнного часу.
В лаконічній формі подано корисні поради: як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримати здоровий психологічний стан в критичних умовах. Виділено основні моменти негативних емоційних переживань і описані шляхи виходу з них.
Психологічна підтримка в умовах війни. Психологічний стан та психологічне здоров'я під час військових дій є вкрай важливим моментом. Ви можете спостерігати сильні коливання настрою, від тривоги, злості до повного спустошення, апатії.
Основні ознаки перевтоми: відчуття знесилення, неуважність, погіршення пам'яті, зниження цікавості до роботи, неврозність, емоційне спустошення.
Методи боротьби з перевтомою: повноцінний сон, регулярне харчування, зміна діяльності, професійна допомога.
Як впоратись з панічною тривогою:
- виконуйте дихальні техніки наприклад 3-7-8: 3 секунди на вдих, 7 на затримкою повітря і 8 секунд на видих.
можете покласти руки на живіт та робіть глибокі вдохи та короткі видихи.
- "заземліться" станьте або сядьте на підлогу,відчуйте, як ви торкаєтесь поверхні, відчуйте вагу власного тіла.
робіть самомасаж, торкайтесь тіла ,похлопайте долонями ваші ноги, зробіть масаж ніг, вух носа.
- дайте вихід емоціям, плачте , співайте.
- вмийтесь холодною водою.
- налаштовуйте себе на позитив.
До Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» психологічна служба школи проводила тематичні заходи з учнями #УкраїнаБезНасильства метою якого було ознайомити молодь із формами домашнього насильства, і як йому протидіяти, надати алгоритм дій,якщо учень став свідком насильницьких дій, або вони були вчинені відносно нього.
В рамках Тижня психології було проведено ряд заходів. Метою яких є розвиток в учнів психосоціальних компетентностей, які допомагають у формуванні особистостей. Колірна діагностика, галерея творчості, година психолога: «Творимо добро», діагностика характеру, психологічний паркан, долонька добра. Учні, батьки та вчителі активно брали участь у заходах.
Українець Лариса до дня Толерантності провела годину спілкування з учнями школи. Метою якого було навчитись толерантно ставитись один до одного, знаходити шляхи вирішення будь яких ситуацій.
Українець Лариса провела тренінгове заняття з учнями 8-А класу на тему: «Спілкування без конфліктів.» Метою якого було ознайомити учнів з поняттям «конфлікт», допомогти визначити шляхи вирішення конфліктів.
Українець Лариса провела тренінгове заняття з учнями школи на тему: «Я у своєму класі.» Метою якого було продовження пізнання колективу, образне визначення стадії розвитку, створення групового портрету класу. Учні активно брали участь у різних видах вправ: усмішка сусіда, скажи хто я, портрет мого класу.