ПРАКТИЧНО-ТРЕНУВАЛЬНА ЕВАКУАЦІЯ

Date: 18 лютого 2022 о 16:30, Refreshed 18 лютого 2022 о 17:03

18 лютого 2022 року у СЗОШ 8 було проведено практично- тренувальне заняття з евакуації учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Під час тренування були проведені бесіди із заходів безпеки, усі учасники ще раз повторили як діяти в умовах надзвичайної ситуації.

Правила евакуації для дітей:

• Не говори – щоб чути вчителя.
  • Не біжи – щоб не постраждати.
  • Не штовхайся – щоб не постраждали інші.
  • Не повертайся – щоб залишатися в безпеці.

Види надзвичайних ситуацій:

Надзвичайна ситуація  техногенного  характеру  –   це транспортної аварії (катастрофи), пожежі, вибуху, аварії з викиданням (загрозою викидання)  небезпечних  хімічних,  радіоактивних   і   біологічно небезпечних   речовин,   раптового  руйнування  споруд;  аварії  в електроенергетичних системах, системах життєзабезпечення, системах телекомунікацій,  на  очисних  спорудах,  у системах нафтогазового промислового комплексу, гідродинамічних аварій тощо.

Надзвичайна ситуація   природного   характеру   –   це небезпечне геофізичне,  геологічне,   метеорологічне   або   гідрологічне явище,   деградація   ґрунтів   чи  надр,  пожежею  у  природних екологічних   системах,   зміною   стану   повітряного    басейну, інфекційною   захворюваністю   та   отруєнням  людей,  інфекційним захворюванням свійських тварин,  масовою загибеллю  диких  тварин, ураженням  сільськогосподарських  рослин  хворобами  та шкідниками тощо.

Надзвичайна ситуація   соціального   характеру – це протиправні дії  терористичного  та  антиконституційного   спрямування,   або пов’язане   зі   зникненням  (викраденням)  зброї  та  небезпечних речовин, нещасними випадками з людьми тощо.

Надзвичайна ситуація    воєнного    характеру   – виникає через застосування звичайної  зброї  або  зброї  масового  ураження,  під  час  якого виникають вторинні чинники ураження населення.

ЯК ОБРАТИ ПРАВИЛЬНІ ДІЇ У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ДІЇ У РАЗІ ПЕРЕСТРІЛКИ

• якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам’ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під’їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;
  • проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;
  • якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під’їзді, далі від вікон.

ДІЇ У РАЗІ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ (СТРІЛЬБА, ВИБУХИ)

У разі проведення антитерористичної операції :

• лягти на підлогу обличчям вниз,  поклавши  руки  долонями  на потилицю;
  • чітко виконувати  команди  співробітників  антитерористичного підрозділу уникаючи різких рухів.

ДІЇ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА ЗАГРОЗИ МАСОВОГО НАСИЛЬСТВА

Поради для учнів

• Пам’ятайте про правила: не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не  повертайся.
  • Виконуйте вказівки працівників закладу освіти.
  • Зберігайте спокій та тишу.
  • Якщо є потреба, допоможіть заблокувати  двері  меблями.
  • Головне: сховатися, впасти  та  накритися.