Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Циклова методична комісія вчителів початкових класів

Date: 13 лютого 2018 о 19:17, Refreshed 25 червня о 17:03

2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

"КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ" ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Сьогодні ми розпочали «Кольоровий тиждень» початкової школи. І почався він із жовтого кольору, адже цей колір - символ тепла, радощів і поваги. Це – колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює Сонячне світло.  Відповідний колір був присутній у одязі, в елементах декору, у дитячих виробах та навчальних матеріалах. Діти малювали і творили, розгадували і розказували, досліджували і медитували, вирізали і писали…
Учні четвертих класів записували сенкан та асоціативний кущ, робили сонечко із долоньок та малювали посмішки на повітряних кульках, складали «теплі» віршики та співали. Вчителі третіх класів провели день ментального здоров’я, де проводили тести та психологічні вправи, «сплели» віночок добрих справ та медитували на свіжому повітрі. А в других класах пройшли години спілкування та захист проектів «Червонокнижні рослини жовтого кольору. Вітамінний день відбувся у першому класі. З учнями говорили про користь здорової їжі та вітамінів, смакували фрукти, які мають жовтий колір.
Вчитель мистецтва створювала із дітками каченятко та курчатко, метелика та «сонячну» листівку.
Учні із нетерпінням чекають завтрашній день….

Чи знаєте Ви, чому у нашій гімназії так багато творчих дітей? Це тому, що вони полюбляють синій колір, який стимулює творче мислення та сприяє активізації мозку. Сьогодні у кожному класі початкової школи були проведені інтерактивні заняття, присвячені синьому кольору. Учні дізналися про різні відтінки синього, їх символіку та вплив на психіку людини. Також обговорювалися природні об'єкти синього кольору, такі як небо, море, тварини, рослини, квіти тощо.

Першокласники цікавилися, чому нашу Землю називають «блакитною планетою»? Побачивши глобус і дослідивши океани, моря та річки, вони зрозуміли, що більша частина планети покрита водою і тому з космосу вона надзвичайно красива – ніби краплина води.

Учні других класів провели урок екології «Чиста вода – це основа життя». Дітям сподобалися конкурси та вікторини, створення асоціативного куща та відтворення віршів, у яких вони залюбки брали участь.

Учні третіх та четвертих класів складали деформовані речення, доповнювали науковими термінами текст, дізнавалися про незвичні сині овочі, фрукти та істоти, обводили долоньки, на яких писали асоціації до синього кольору. Навіть працюючи дистанційно, діти розгадували загадки, складали сенкани, переглядали відео та мультфільми про значення води у житті людини та природи, проводили досліди та складали пам’ятку «Як економити воду».

Здобувачі освіти брали активну участь у різних творчих майстер-класах, де виготовляли аплікації «Дельфін» та «Голуб миру», малювали «Водойми України» та «Синій колір у природі», відвідали бібліотеку та на групі подовженого дня відпочивали «У танці кольору».

Дивлячись на небо та прапор України, діти знають, що синій – це колір свободи та гармонії. А поєднання синьо-жовтого кольорів є не просто державним символом, а відображенням душі нашого народу. Він об'єднує нас у любові до рідної землі, нагадуючи про важливість збереження миру та добробуту. Ці кольори надихають нас на щоденну працю заради майбутнього та закликають до єдності та злагоди в суспільстві.

Чи знаєте ви, який колір надає впевненості та заряджає енергією? А ще цей колір надихає на добро та вдячність… Саме тому наші другокласники розпочали день із дарування один одному червоних квітів! Вони дякували за дружбу, підтримку вчителя та нашим військовим за можливість навчатися і за вільне майбутнє.

І ми вас не підведемо, адже старанно навчаємося і пізнаємо світ, багато читаючи! Найменші учні слухали казку про відважну комашку – сонечко.  У гості до дітей третіх та четвертих класів на урок завітали герої казки «Ріпка» та Тореадори, які співали пісню. Учні із задоволенням розгадували кросворд «Червоний колір у казках» та розв’язували ребус «Червона читанка», відгадували вікторину «Мандри країною казок» та грали у «Поетичне буриме».
На уроці «Я досліджую світ» першокласники відгадували загадки, смакували червоні овочі та дізналися про їх користь. Четверокласники зробили проєкт «Користь вітамінів у червоних овочах та фруктах», третьокласники написали есе про помідори та полуницю, а другокласники грали у гру «Упізнай ягоду за її листям».
Під час перерви діти медитували на свіжому повітрі та запускали у небо червоного повітряного змія.
У класах пройшли майстер-класи з виготовлення комашки-сонечка, «Серця вдячності» та аплікації «Мак – народний символ України».
Завдяки таким цікавим і насиченим дням наші учні не лише здобувають нові знання, а й вчаться цінувати важливі речі у житті: дружбу, вдячність та взаємодопомогу. Ми радіємо успіхам кожної дитини і впевнені, що разом ми зможемо досягти ще більших висот. Попереду нас чекає ще багато цікавих уроків та заходів, де кожен учень зможе проявити свої таланти та здібності.

У сучасному світі зелений колір часто асоціюється з екологічними рухами, і ось у нашій гімназії сьогодні пройшов екологічний марафон учнів початкової школи. Веселі ігри, цікаві завдання та квести на тему природи та охорони навколишнього середовища були проведені у всіх класах. Третьокласники провели насичений день, адже дискусія на тему «Планета весела квітує, а забруднена сумує» надихнула їх написати різнопланові есе. А створення власної казки про зайчика та огірочка змотивувало дізнатися цікаві факти про зелені овочі. Наймолодші учні школи не лише відгадували загадки та дізнавалися нове про «Зелений город», а й пригощалися плодами з нього.

Другокласники на уроці «Я досліджую світ» провели урок-дослідження «Рослини прісних водойм». Четверокласники проводили вікторину, розгадували філворди, анаграми та робили спостереження біля річки Гнилоп’ять. Вони згадували зелених мешканців водойм, створювали аплікацію «Дерево життя», а третьокласники робили квілінг-жабок, влаштовуючи перегони та організовуючи хоровий концерт. А дощик за вікном підказав першокласникам намалювати жабку з кольоровими парасольками.

День закінчився релаксацією « Світ у зелених тонах» та загадуванням бажання, яке діти, дивлячись на навколишній світ, тихо прошепотіли: «Ми хочемо жити в мирній та квітучій Україні!»

На чистому аркуші намалюємо мрії… Останній день нашого тижня – білий колір, який несе в собі всю гаму веселкових кольорів, на які розпадається, коли зустрічається з чистими краплями небесної води…
Учні малювали веселку та різнокольоровий світ, побували в «Кольоровій математичній лабораторії» та читали легенди, проводили майстер-класи з виготовлення голуба миру та паперової корони, яку дарували друзям. Із задоволенням розучували пісні українською та англійською мовами, грали в квести та знайомилися з музичними інструментами, створювали проекти «Дитячими долонями закриємо Україну» та «Я обираю здорове харчування».
Білий колір чистоти та миру… МИРУ, такого бажаного для нас, українців! Саме цим кольором домальовуємо наш Кольоровий тиждень, який пройшов весело та позитивно. І ми продовжуємо вчити дітей вчитися та комунікувати, мислити та поважати, отримувати насолоду від процесу пізнання та саморозвитку, мати активну життєву позицію та усвідомлювати свою важливу роль у цьому непростому світі, бути впевненими та щасливими!

Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів 2023- 2024 н.р.

Керуючись методичною проблемою школи, методичне об’єднання вчителів початкових класів у 2023-2024 навчальному році продовжило працювати над проблемою: Від творчого вчителя до успішного випускника через впровадження ідеї НУШ ( 2 етап).

Методичне об'єднання вчителів початкової ланки провело п'ять засідань упродовж навчального року. На кожному засіданні обговорювались актуальні питання організації освітнього процесу, підвищення кваліфікації вчителів, впровадження інноваційних методик та формування ключових компетентностей учнів. Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі дітей з особливими потребами.

Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань методооб’єднання вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів, творчих звітів вчителів що атестуються. Метою роботи методичного об'єднання вчителів - створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

Всі вчителі початкової ланки мають своє напрацювання, досвід, з яким охоче ділиться із колегами, дбають про безперервне підвищення та удосконалення свого професійного рівня, спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Члени МО вчителів початкових класів постійно підвищують свій фаховий рівень, в самоосвітній діяльності беруть активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядались важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової української школи тощо.

Вчитель, Кожухівська Т.О. ,14 березня 2024 року прийняла участь в онлайн – конференції « Студія від професіоналів» та провела зустріч із студентами ЖДУ, де поділилася досвідом впровадження елементів розвивального навчання на уроках математики. У жовтні місяці 2023 року , Таміла Олегівна разом із кандидатом філологічних наук ЖДУ написала статтю « Чудування довколишнім світом» ( збірник матеріалів Всеукраїнської з міжнародною участю науково-практичною конференцією 24 жовтня 2023 року).

Татарінова Людмила Василівна пройшла успішно 1 етап сертифікації.

Вчителі постійно демонструють використання у своїй роботі навичок володіння ІКТ: власних електронних продуктів – досвіду роботи, розробок уроків, демонстраційного матеріалу, використання готової електронної продукції в навчально-виховному процесі.

Першокласники із вчителем , Кожухівською Тамілою Олегівною - навчання очно на базі гімназії 5. Невід’ємним компонентом комфортного освітнього середовища у класі – є відносини. Відносини між учителем і учнем, та відносини між учнями класу. У першокласників відносини розпочинаються при вранішній зустрічі . Вони тиснуть один одному руки, дивляться в очі, посміхаються та вітаються. Вчитель запитує: як справи, який настрій, що було цікавого у вихідні. Такі звички привітання надають дитині можливість відчути себе важливою. Для вчителя такі вітання – інформація про настрій, з яким учень прийшов до школи. Для ефективної роботи класу потрібні зрозумілі правила. На початку вересня діти «розробили» і прийняли правила класу, які розмістили на видному місці. За потреби вони переглядають і повторюють їх. Правила класу включають: поведінкові аспекти, безпеку у класі, повагу, зусилля дітей. Важливо, щоб всі учні розуміли яка поведінка в класі є можливою, а яка неприпустимою. Саме і для цього розробляли правила класу.

В 2-А класі, Білан Оксана Йосипівна, застосовує кооперативно-групову роботу, яку використовує на уроках читання з елементами казкотерапії, під час складання плану оповідання чи казки, діафільму до тексту.

Під час актуалізації опорних знань, вчитель Куровська Алла Вікторівна, у 2 -Б класі, використовує такі методи: «Інтелектуальна розминка»,- запитання, які налаштовують на певну подальшу роботу. «Взаємоопитування», гра « Чомучки» - діти готують запитання, які розпочинаються словом «Чому?», тести, «Незакінчене речення», «Мікрофон», «Знайди помилку», « Вірю- не вірю».

Кордиш Ольга Дмитрівна, яка працює у 3-А класі, постійно поєднує парну та індивідуальну форми роботи з дітьми. Під час роботи в парах, учні можуть перевірити знання один одного, обмінятися думками і лише тоді висловлювати свої ідеї класу. Це сприяє розвитку мовлення учнів, взаємо і самоперевірки, вміння висловлювати і відстоювати свою думку.

Вчитель 3 – Б класу, Татарінова Людмила Василівна, успішно застосовує елементи гейміфікації, для того, щоб змотивувати дітей і залучити їх до навчання, розвивати розумові навички, просторову уяву та реакцію. В її класі є дитина з ООП -Вальчишин Костянтин. Асистент вчителя, Єфименко Олександра, відмічає успіхі у навчанні – читання по складах, написання ( «копіювання») слів та речень.

Тетяна Вікторівна Залінська, вчитель 4-А класу, дуже широко і систематично використовує інсценізацію, що розвиває пам’ять, творчу уяву, креативне мислення, мову, мовлення, вміння спілкуватися, самостійність. Вони цікавляться, що буде завтра, придумують свої завдання, вірші, загадки.

Вечір Галина Юріївна, вчитель 4-Б класу побачила, що використання методу проектів сприяло забезпеченню високого рівня знань учнів, умінь самостійно набувати і застосовувати їх на практиці. Рогачова Анастасія – дитина з ООП навчається із задоволенням в третьому класі, а допомагає асистент вчителя – Галайчук Ірина .

На виконання річного плану гімназії протягом березня 2023-2024 н.р. перевірявся стан викладання математики у початкових класах, дотримання державних вимог до змісту, обсягу навчальних досягнень учнів. На уроках математики учителі приділяють увагу створенню найсприятливіших умов для навчання, виховання й розвитку учнів, враховуючи індивідуальні особливості, нахили та інтереси учнів.

Відвідані уроки свідчать, що зміст програмового матеріалу в основному засвоюється учнями. Вчителі володіють методикою початкового навчання. У своїй роботі використовують різні типи уроків, застосовують різні форми та методи навчання, створюють сприятливі умови для реалізації особистісно – орієнтованого розвивального навчання, працюють над формуванням обчислювальних навичок, умінням розв’язувати задачі.

Згідно з існуючими вимогами в учнів є по 2 робочих зошити з математики та зошит для контрольних робіт. Аналіз перевірки робочих зошитів засвідчує, що існує певна система письмових робіт (домашніх та класних). Зміст робіт, їх складність відповідають вимогам програм. Обсяг і характер домашніх завдань за рівнем складності відповідають змісту вивченого матеріалу в класі. Певна увага приділяється зовнішньому вигляду зошитів, дотриманню норм єдиного орфографічного режиму. Вчителі регулярно перевіряють робочі зошити.

Із 27 по 31травня був проведений Тиждень початкової школи. Кожен день тижня мав свій колір і тематику. Головне правило – мати елемент одягу саме такого кольору, який носить той чи інший день. Завдяки плідній, креативній праці вчителів початкової ланки, кожний день тижня відповідав певному кольору та мав свою тематику. Щодня діти малювали і творили, розгадували і розказували, вирізали і писали. З великим задоволенням і масою емоцій брали активну участь у  конкурсах, виставках, змаганнях, які проходили в рамках тижня, сприяли розвитку  творчості  здобувачів освіти, навчали їх бути спостережливими, кмітливими та креативними.

Вражень було дуже багато! Школярики з нетерпінням очікували нового дня: кольорового, цікавого, веселого та пізнавального! Протягом тижня ми переконалися, як кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися. Ентузіазм, творчий підхід учителів початкових класів, інноваційні педагогічні технології допомогли зробити тиждень початкової школи справжнім святом.

Робота методичного об'єднання в 2023-2024 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня вчителів, покращення якості освітнього процесу та впровадження інноваційних методик навчання. Усі заплановані заходи були успішно реалізовані, що сприяло досягненню поставлених цілей.

На основі аналізу роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів у 2023-2024 навчальному році, можна визначити кілька цілей, над якими вчителі будуть працювати в наступному навчальному році:

  1. Розвиток творчих здібностей учнів:

Продовжувати впровадження інноваційних методик для стимулювання творчого потенціалу. Використання інтерактивних технологій для розвитку креативного мислення.

  1. Інклюзивна освіта:

Продовжувати впровадження індивідуальних програм для дітей з особливими освітніми потребами.

  1. Формування ключових компетентностей:

Застосування інтерактивних методів навчання для розвитку критичного мислення, комунікативних навичок та співпраці. Оцінка та моніторинг розвитку ключових компетентностей у дітей.

  1. Інноваційні методи навчання:

Впровадження елементів гейміфікації для підвищення мотивації учнів. Використання проектних методів навчання для забезпечення практичної реалізації знань.

  1. ІКТ у навчальному процесі:

Підвищення рівня володіння інформаційно-комунікаційними технологіями серед здобувачів освіти. Створення та використання електронних навчальних ресурсів.

  1. Психологічний комфорт учнів:

Розробка заходів для підтримки емоційного та психологічного здоров'я учнів.

Формування сприятливого соціально-психологічного клімату в класі.

  1. Партнерство з батьками:

Активне залучення батьків до навчально-виховного процесу. Проведення спільних заходів та проектів для зміцнення співпраці між школою та родинами.

Ці напрями допоможуть підвищити якість освіти та забезпечити всебічний розвиток учнів, враховуючи їхні індивідуальні особливості та потреби.


План роботи методичного об’єднання вчителів початкової ланки на 2023 – 2024 н.р.

Засідання 1. Організація освітнього процесу в 2023-2024 н.р. в умовах воєнного стану

Розділ

Зміст діяльності

Термін діяльності

Форма організації

Відповідальний

Примітки

Робота МО з питань теорії та методики навчання предмета

1.

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів і вихователя ГПД за попередній

2022-2023 навчальний рік

Серпень,

2023 рік

Доповідь

Т. Кожухівська

2.

Особливості освітнього процесу у

початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у

2023 – 2024 н.р.

Лист МОН «Про організацію 2023-2024 н.р.

в закладах загальної середньої освіти» від 16 серпня 2023 р. № 1/12186-23

Виступ

Л. Савченко

А. Рижко

3.

Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти початкових класів загальної середньої освіти

Педагогічна рада

Т.Кожухівська

Затвердження на пед.раді про вербальне оцінювання здобувачів освіти у 1-4 класах

4.

Обговорення, коригування і схвалення плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2023-2024 н.р.

Дискусія

Члени МО

5.

Освітній технопак педагогічних ідей. «Сертифікація вчителів: крок за кроком»

Особливості атестації в 2023/2024 н.р. за новим Положенням.

Презентація

Л.Савченко

А.Рижко

6.

Розподіл доручень між членами МО

Круглий стіл

Члени МО

7.

Розгляд і затвердження календарно-тематичного планування вчителів і вихователів МО

Л. Савченко

Т.Кожухівська

Завдання для самоосвітньої роботи:

  1. Познайомитися з листом МОН про проведення першого уроку № 1/12816-23 від 28 серпня2023 р.

  2. Опрацювати методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2023/2024 навчальному році

  3. Опрацювати Наказ МОН України від 01.08.2022 р. №1371 «ЗМІНИ до деяких наказів охорони здоров’я України».

  4. Опрацювати ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо організації виховного процесу у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році № 1/12702-23 від 24 серпня 2023 р.

  5. Опрацювати інструктивно-методичні листи, програми, підручники, зошити та посібники для початкової школи.

  6. Зробити огляд періодичних видань.

  7. Опрацювати методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку.

  8. Забезпечити умови для адаптації першокласників до шкільного життя.

  9. Вчителям, які готуються атестуватися в цьому н.р. підготувати до 1.09 документи, сертифікати із кількістю 150 годин. ( Залінська Т.В. та Ольшевська А.М.)

Протокол №1

засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів

Дата проведення: 29 серпня 2023 р.

Тема засідання: Організація освітнього процесу в 2023-2024 н.р. в умовах воєнного стану

Присутні: Члени методичного об'єднання – 11

Відсутні: -

Порядок денний:

  1. Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів і вихователя ГПД за попередній 2022-2023 навчальний рік

    • Доповідь: Т. Кожухівська

    • Обговорено досягнення та проблеми минулого року.

  2. Особливості освітнього процесу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2023 – 2024 н.р.

    • Виступ: Л. Савченко, А. Рижко

    • Обговорено нововведення відповідно до листа МОН від 16 серпня 2023 р.

  3. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти початкових класів загальної середньої освіти

    • Педагогічна рада: виступ Т. Кожухівська

    • Затверджено вербальне оцінювання у 1-4 класах.

  4. Обговорення коригування і схвалення плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2023-2024 н.р.

    • Дискусія: Члени МО

    • Схвалено план роботи на новий навчальний рік.

  5. Освітній технопак педагогічних ідей. «Сертифікація вчителів: крок за кроком»

    • Презентація: Л. Савченко, А. Рижко

    • Обговорено нове положення про атестацію вчителів.

  6. Розподіл доручень між членами МО

    • Круглий стіл: Члени МО

    • Визначено відповідальних за різні завдання.

  7. Розгляд і затвердження календарно-тематичного планування вчителів і вихователів МО

    • Л. Савченко, Т. Кожухівська

    • Затверджено календарно-тематичні плани.

Завдання для самоосвітньої роботи:

  • Опрацювати лист МОН про проведення першого уроку від 28 серпня 2023 р.

  • Ознайомитися з методичними рекомендаціями щодо розвитку STEM-освіти у 2023/2024 навчальному році.

  • Вчителям, які готуються атестуватися, підготувати сертифікати із кількістю 150 годин до 1.09.

Засідання 2. Національно-патріотичне виховання молодших школярів і формування в них громадянської позиції

Розділ

Зміст діяльності

Термін діяльності

Форма організації

Відповідальний

Примітки

Робота МО з питань теорії та методики навчання предмета

1.

Про реалізацію основних положень Концепції національно-патріотичного виховання здобувачів освіти

Жовтень,

2023 рік

Виступ

Заступник з НВР

Л. Борисова

2.

Від стресу до адаптації. Як віднайти ресурси

Тренінг

Психолог Л.Українець

3.

Новини   з курсів, вебінарів

Обмін досвідом

Члени МО

4.

Адаптація першокласників

Круглий стіл

Т.Кожухівська

Л. Українець

5.

Участь у конкурсі добрих практик «Сучасна освіта – 2024»

Посібник

« Творимо… Пізнаємо…

Міркуємо…»

Члени   МО

6.

Обговорення та схвалення плану проведення «Тижня початкової школи»

Обговорення

Т.Кожухівська

Березень

2024 р.

7.

Підготовка до проведення Міжнародного конкурсу з української мови

ім. Петра Яцика

Повідомлення

А.Рижко

Члени   МО:

О. Кордиш

Л. Татарінова

Т. Залінська

Г.Вечір

Завдання для самоосвітньої роботи:

- організувати активну участь молодших школярів  в олімпіадах, конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика;

- підготуватись до методичних перегуків  «Сучасні педагогічні технології – шлях до розвитку життєздатної творчої особистості»;

- підготувати відкриті уроки , позакласні заходи ;

- створити методичні кейси по проведенню «Ранкових зустрічей»;

- звернути увагу на рекомендації ІРЦ по роботі з інклюзивними дітьми у 4 -Б та 3-Б класах.

Протокол №2

засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів

Дата проведення: 17 жовтня 2023 р.

Тема засідання: Національно-патріотичне виховання молодших школярів і формування в них громадянської позиції

Присутні: Члени методичного об'єднання - 11

Відсутні: -

Порядок денний:

  1. Про реалізацію основних положень Концепції національно-патріотичного виховання здобувачів освіти

    • Виступ: Заступник з НВР Л. Борисова

    • Обговорено основні положення концепції та шляхи її реалізації.

  2. Від стресу до адаптації. Як віднайти ресурси

    • Тренінг: Психолог Л. Українець

    • Проведено тренінг щодо адаптації учнів до стресових ситуацій.

  3. Новини з курсів вебінарів

    • Обмін досвідом: Члени МО

    • Поділенося новинами з курсів та вебінарів.

  4. Адаптація першокласників

    • Круглий стіл: Т. Кожухівська, Л. Українець

    • Обговорено методи адаптації першокласників.

  5. Участь у конкурсі добрих практик «Сучасна освіта – 2024»

    • Посібник «Творимо… Пізнаємо… Міркуємо…»: Члени МО

    • Обговорено підготовку до конкурсу.

  6. Обговорення та схвалення плану проведення «Тижня початкової школи»

    • Обговорення: Т. Кожухівська

    • Затверджено план проведення тижня початкової школи.

  7. Підготовка до проведення Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика

    • Вчителі, які готують дітей: О. Кордиш, Л. Татарінова, Т. Залінська, Г. Вечір

    • Обговорено підготовку до конкурсу.

Завдання для самоосвітньої роботи:

  • Організувати участь молодших школярів в олімпіадах.

  • Підготуватися до методичних перегуків «Сучасні педагогічні технології».

  • Підготувати відкриті уроки та позакласні заходи.

  • Створити методичні кейси для «Ранкових зустрічей».

  • Звернути увагу на рекомендації ІРЦ по роботі з інклюзивними дітьми.

Засідання 3. Формування предметних та ключових компетентностей учнів початкових класів в умовах реформування освіти

Розділ

Зміст діяльності

Термін діяльності

Форма організації

Відповідальний

Примітки

Робота МО з питань теорії та методики навчання предмета

1.

Чинники успішного формування предметних і ключових компетентностей молодших школярів.

Грудень,

2023 рік

Доповідь

А.Рижко

2.

Формування успішної особистості засобами інноваційних технологій.

Презентація

педагогічного досвіду

Л.Татарінова

Г.Вечір

3.

Творчий портрет вчителя, що атестується.

Звіт

Т.Залінська

А.Ольшевська

4.

Освітні втрати в початковій школі та шляхи їх подолання

Доповідь пед.рада

Т.Кожухівська

5.

Тренінг “Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів”

Тренінг

Л.Українець

Ю.Швець

6.

Стан виконання навчальних

планів та програм за

І семестр

Повідомлення

А.Рижко

7.

Стан підвищення фахової кваліфікації за період

вересень-грудень 2023 року

Презентація

Л.Савченко

А.Рижко

8.

Обговорення і узгодження календарних планів вчителів і вихователів МО на

ІІ семестр

Круглий стіл

Члени МО

Завдання для самоосвітньої роботи:

- ознайомитися  з  добіркою  матеріалів, які  допоможуть  запровадити    принципи  STEM-освіти  в освітньому  процесі;

- взяти до уваги статтю “Чому LEGO у школі – це круто”;

- підготувати творчий звіт “Мої  досягнення та творчі напрацювання”(вчителям, що проходять атестацію);

- опрацювати Наказ МОН № 20 від 10.01.2024 року Про організацію та проведення сертифікації педагогічних працівників у 2024 році.

Протокол №3

засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів

Дата проведення: 26 грудня 2023 р.

Тема засідання: Формування предметних та ключових компетентностей учнів початкових класів в умовах реформування освіти

Присутні: Члени методичного об'єднання-10

Відсутні: -

Порядок денний:

  1. Чинники успішного формування предметних і ключових компетентностей молодших школярів

  1. Доповідь: А. Рижко

  1. Обговорено основні чинники успішного формування компетентностей.

  2. Формування успішної особистості засобами інноваційних технологій

    • Презентація педагогічного досвіду: Л. Татарінова, Г. Вечір

поділилися досвідом використання інноваційних технологій.

  1. Творчий портрет вчителя, що атестується

    • Звіт: Т. Залінська, А. Ольшевська

    • Представлено творчі портрети вчителів.

  2. Освітні втрати в початковій школі та шляхи їх подолання

    • Доповідь педрада: Т. Кожухівська

    • Обговорено шляхи подолання освітніх втрат.

  3. Тренінг «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів»

    • Тренінг: Л. Українець, Ю. Швець

    • Проведено тренінг щодо педагогіки партнерства.

  4. Стан виконання навчальних планів та програм за І семестр

    • Повідомлення: А. Рижко

    • Проаналізовано стан виконання навчальних планів.

  5. Стан підвищення фахової кваліфікації за період вересень-грудень 2023 року

    • Презентація: Л. Савченко, А. Рижко

    • Обговорено стан підвищення фахової кваліфікації.

  6. Обговорення і узгодження календарних планів вчителів і вихователів МО на ІІ семестр

    • Круглий стіл: Члени МО

    • Узгоджено календарні плани на ІІ семестр.

Завдання для самоосвітньої роботи:

  • Ознайомитися з добіркою матеріалів щодо запровадження STEM-освіти.

  • Взяти до уваги статтю «Чому LEGO у школі – це круто».

  • Підготувати творчий звіт «Мої досягнення та творчі напрацювання».

  • Опрацювати Наказ МОН №20 від 10.01.2024 року.

Засідання 4. Формувальне оцінювання - інноваційний концепт та оцінювання освітніх досягнень здобувачів освіти

Розділ

Зміст діяльності

Термін діяльності

Форма організації

Відповідальний

Примітки

Робота МО з питань теорії та методики навчання предмета

1.

Формувальне оцінювання як невід’ємний складник освітнього процесу

Березень, 2024 рік

Доповідь

А.Рижко

О.Білан

А.Куровська

2.

Формування дослідницьких компетенцій учнів на уроках та

в позакласній роботі: здобуття, перспективи, плани на майбутнє

Доповідь педрада

Т.Кожухівська

3.

Відвідування і обговорення уроків математики

Відкритий урок

Члени МО

стан викладання математики у початкових класах

4.

Стан підвищення фахової кваліфікації за період

січень-березень 2024 року

Презентація

А.Рижко

5.

Обговорення та схвалення завдань для діагносту- вальних робіт з математики, української мови, курсу «Я досліджую світ» у

ІІ семестрі 2023-2024 н. р.

Круглий стіл

Члени МО

6.

Розгляд та погодження плану проведення тижня початкової школи

Дискусія

Члени МО

7.

Ділова гра з елементами тренінгу на вироблення стресостійкості «Жив був педагог»

Гра з елементами тренінгу

Л.Українець

Ю.Швець


 

Завдання для самоосвітньої роботи:

1) Наказ МОН № 813 «Про затвердження методичних рекомендацій, щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів» від 13.07.2021.

2) Постанова КМУ № 688 від 24.07.2019 «Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти».

Протокол №4

засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів

Дата проведення: 22 березня 2024 р.

Тема засідання: Формувальне оцінювання - інноваційний концепт та оцінювання освітніх досягнень здобувачів освіти

Присутні: Члени методичного об'єднання - 10

Відсутні: -

Порядок денний:

  1. Формувальне оцінювання як невід’ємний складник освітнього процесу

    • Доповідь: А. Рижко, О. Білан, А. Куровська

    • Обговорено формувальне оцінювання.

  2. Формування дослідницьких компетенцій учнів на уроках та в позакласній роботі: здобуття перспективи плани на майбутнє

    • Доповідь педрада: Т. Кожухівська

    • Обговорено методи формування дослідницьких компетенцій.

  3. Відвідування і обговорення уроків математики

    • Відкриті уроки вчителів початкової ланки;

    • Проаналізовано викладання математики у початкових класах.

  4. Стан підвищення фахової кваліфікації за період січень-березень 2024 року

    • Презентація: А. Рижко

    • Обговорено стан підвищення фахової кваліфікації.

  5. Обговорення та схвалення завдань для діагностичних робіт з математики, української мови, курсу «Я досліджую світ» у ІІ семестрі 2023-2024 н.р.

    • Круглий стіл: Члени МО

    • Узгоджено завдання для діагностичних робіт.

  6. Розгляд та погодження плану проведення тижня початкової школи

    • Дискусія. Члени МО.

    • Затверджено план проведення кольорового тижня початкової школи з 27 по 31травня.

  7. Ділова гра з елементами тренінгу на вироблення стресостійкості «Жив був педагог»

    • Гра з елементами тренінгу: Л. Українець, Ю. Швець

    • Проведено ділову гру для підвищення стресостійкості.

Завдання для самоосвітньої роботи:

  • Опрацювати Наказ МОН №813 від 13.07.2021.

  • Ознайомитися з Постановою КМУ №688 від 24.07.2019.


Засідання 5. Підсумки роботи методичного об’єднання за рік

Розділ

Зміст діяльності

Термін діяльності

Форма організації

Відповідальний

Примітки

Робота МО з питань теорії та методики навчання предмета

1.

Підсумки роботи методичного об’єднання учителів початкових класів в поточному

навчальному році.

Проведення тижня початкової школи

Червень,

2024 рік

Доповідь

Т.Кожухівська

2.

Про виконання навчальних планів і програм

Виступ

А.Рижко

3

Характеристика діяльності учнів та результатів їх навчання

Повідомлення

Члени МО

4.

Звіт учителів «Мої досягнення та творчі напрацювання»

Аукціон педагогічних ідей

О.Білан

О.Кордиш

Т.Залінська

5.

 Вернісаж педагогічних знахідок.

Звіти вчителів:

  •  про підсумки роботи над індивідуальною науково-методичною темою;

  •   про роботу над методичною проблемою закладу;

  •   про проходження курсової перепідготовки, навчання на курсах освітніх платформ « На урок», ЕdEra, вебінарах, інтернет-марафонах.

Обговорення

Члени МО

6.

Панорама ідей «Складання перспективного плану роботи МО на 2024 – 2025 н. рік»

Панорама методичних перспектив

Т.Кожухівська

Члени МО

Завдання для самоосвітньої роботи:

  1. Оформити журнали та особові справи, дотримуючись єдиного орфографічного режиму.

  2. Продумати оформлення освітнього середовища на новий навчальний рік.

  3. Слідкувати за новинками методичної літератури.

  4. Займатися самоосвітою.

Протокол №5

засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів

Дата проведення: 14 червня 2024 р.

Тема засідання: Підсумки роботи методичного об’єднання за рік

Присутні: Члени методичного об'єднання - 10

Відсутні: -

Порядок денний:

  1. Підсумки роботи методичного об’єднання учителів початкових класів в поточному навчальному році. Проведення тижня початкової школи

    • Доповідь: Т. Кожухівська

    • Підведено підсумки роботи за рік.

  2. Про виконання навчальних планів і програм

    • Виступ: А. Рижко

    • Обговорено виконання навчальних планів.

  3. Характеристика діяльності учнів та результатів їх навчання

    • Повідомлення .Члени МО

    • Проаналізовано діяльність учнів.

  4. Звіт учителів «Мої досягнення та творчі напрацювання»

    • Аукціон педагогічних ідей: О. Білан, О. Кордиш, Т. Залінська

    • Вчителі представили свої досягнення.

  5. Вернісаж педагогічних знахідок. Звіти вчителів: про підсумки роботи над індивідуальною науково-методичною темою; про роботу над методичною проблемою закладу; про проходження курсової перепідготовки.

    • Обговорення: Члени МО

    • Представлено звіти вчителів.

  6. Панорама ідей «Складання перспективного плану роботи МО на 2024 – 2025 навч. рік»

    • Панорама методичних перспектив: Т. Кожухівська, Члени МО

    • Обговорено план роботи на наступний навчальний рік.

Завдання для самоосвітньої роботи:

  • Оформити журнали та особові справи дотримуючись єдиного орфографічного режиму.

  • Продумати оформлення освітнього середовища на новий навчальний рік.

  • Слідкувати за новинками методичної літератури.

  • Займатися самоосвітою.


2022-2023 навчальний рік

АНАЛІЗ РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗА 2022-2023 Н.Р.

ПЛАН

МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ЛАНКИ на 2022 -2023 н.р.

                                                         Вересень

І засідання

Тема. Освіта України в умовах дії правового режиму  воєнного стану

  Мета. Вивчити основні нормативні документи, що регламентують функціонування початкової  школи; затвердити  план   роботи  на  2022-2023 н.р.; розглянути  методичні  рекомендації  щодо  проведення  першого   уроку; проаналізувати  навчальні  програми, підручники, зошити тощорозширити знання педагогів про роль інклюзивної освіти в початковій школі; створити умови для  успішної адаптації першокласників до шкільного  колективу.

ЗМІСТ

Відповідальний

1.

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів і вихователя ГПД за попередній 2021-2022 навчальний рік.

Кожухівська Т.О.

2.

Розгляд та затвердження плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2022/2023 н.р.

Рижко А.А.

Кожухівська Т.О.

3.

Актуальний інструктаж.

Нормативно-правові документи щодо організованого початку 2022-2023 навчального року:

  • Лист Міністерства освіти і наук України від 19 серпня 2022 р. №1/9530-22  «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році».
  • Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою. Наказ МОН від 13.07.2021 № 813
  • Лист Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2022 р. № 1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.».

ü Методичні рекомендації для вчителів початкових класів до проведення першого уроку в 2022-2023 навчальному році.

ü Наказ МОН України № 3 від 04.01. 2022 року «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році». Положення про сертифікацію педагогічних працівників (зі змінами від 24.12.2019 р.)

Савченко Л.В.

Рижко А.А.

Кожухівська Т.О.

4

Педагогічний консиліум «Як навчатися офлайн або онлайн і дбати про безпеку усіх учасників освітнього процесу?»

Савченко Л.В.

усі учасники м/о

5.

Цифровий калейдоскоп «Дистанційне навчання. Додатки для планування, контролю та проведення уроків».

Олійник  С.В.

6.

Робота школи : Від творчого вчителя до успішного випускника через впровадження ідеї НУШ

1 етап. Реалізація теоретичного та інформаційно-тематичного матеріалу.

Рижко А.А.

7.

Інклюзивна освіта в початковій школі: разом крок за кроком.

Рижко А.А.

Завдання членам методичного об’єднання :

  • опрацювати інструктивно-методичні листи, програми, підручники, зошити та посібники для початкової школи;
  • затвердити календарне планування на 1 семестр;
  • проаналізувати  вимоги Державного  стандарту, завдань  навчальних програм;
  • дотримуватися методичних   рекомендацій   до проведення  Першого   уроку;
  • поповнити  свій робочий  кабінет  новими наочними  посібниками, дидактичними  іграми,  роздатковим матеріалом;
  • працювати  над ідеєю: “Кабінет -  творча лабораторія  вчителя!”;
  • підготуватися до обміну досвідом “НУШ. Перші сходинки разом”.

Листопад                                 ІІ засідання

Тема. Дистанційне навчання як виклик часу

Мета. Розширити  знання  педагогів   щодо  застосування технологій розвитку критичного мислення у здобувачів освіти; підвищити  професійну компетентність учителів; сприяти розвитку творчої активності педагогів, виховувати інтерес  до  самовдосконалення. Спланувати роботу вчителів для проведення тижня   початкової ланки ( 05- 09 грудня)

ЗМІСТ

Відповідальний

1.

 Педагогічний дайджест «Умови ефективної організації дистанційного навчання в НУШ. Види робіт та онлайн-сервіси »

Олійник С.В.

усі учасники м/о

   2.

 Практикум «Застосування сервісів Google у професійній діяльності вчителя. Створення персонального сайту вчителя».

Вечір Г.Ю.

Татарінова Л.В.

3.

 Практичне заняття «Створення дидактичного матеріалу у Microsoft  PowerPoint для роботи в Новій українській школі: непростий простий ресурс»»

Олійник С.В.

Кордиш О.Д.

Залінська Т.В.

4.

 Цікавинки із методичної скриньки «Організація діагностики та контролю знань засобами комп’ютерного тестування у синхронному режимі»

Білан О.Й

Куровська А.В.

Радкевич В.В

5.

Панорама ідей «Тиждень початкової школи у дистанційному форматі»

Кожухівська Т.О.

Завдання   членам  методичного  об’єднання:

  • підготувати виступ на міжнародну науково- практичну конференцію Кожухівській Т.О. « Особливості вивчення рівнянь у початковій школі» ( 29.11.2022 у Zoom форматі);
  •  організувати  активну участь молодших школярів у Всеукраїнських конкурсах “Соняшник”, інтернет-олімпіадах “На урок”,“Всеосвіта”;
  • підготуватись до методичних перегуків  «Час освітніх змін: у пошуках балансу традицій та  інновацій»;
  •  підготувати  уроки / заходи до тижня початкових класів;
  • підготувати педагогічний діалог «Радимо прочитати» 
  • підготувати  календарне планування на ІІ семестр ( здати у грудні місяці)

Січень                           ІІІ засідання

Тема. Інновації в освіті

Мета. Вивчати досвід щодо впровадження дистанційного навчання в освітній галузі; сприяти розвитку творчої активності педагогів, підвищувати їх теоретичну, методичну, практичну компетентність; удосконалювати  освітній  процес  у  початковій  школі за допомогою технологій дистанційного навчання;  організувати участь молодших школярів у творчих конкурсах, олімпіадах в онлайн-режимі ; виховувати інтерес  до  самовдосконалення, пізнання  нового.

ЗМІСТ

Відповідальний

1.

Методичний міст «Час освітніх змін: у пошуках балансу традицій та  інновацій»

Кожухівська Т.О.

члени м/о

   2.

Цифровий калейдоскоп «Ефективне навчання у форматі відеочеленджу»

Кордиш О.Д.

Татарінова Л.В.

   3.

Творча лабораторія вчителя «Ненудне навчання: меми у початковій школі ».

Вечір Г.Ю.

Залінська Т.В.

   4.

Інформаційна трибуна «Хакатони як інструмент проєктної діяльності»

Білан О.Й.

Методичний ринг  «Секрети цікавого навчання під час проведення самопідготовки»

Радкевич В.В.

Куровська А.В.

5.

Презентація досвіду роботи  «Портрет учителя, який атестується»

Кожухівська Т.О.

Завдання членам методичного об’єднання:

-   підготуватися до круглого столу  - « «Урок у початковій школі в контексті сучасних викликів»

  -підготуватися  до практичних занять на тему «Математика в стилі STARTUP».

 - підготувати показові уроки « Я досліджую світ»

Березень      ІY засідання

Тема. «Предметний інтенсив»

Мета.  Обмінятися досвідом роботи з впровадження в освітній  процес інноваційних  форм організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках української мови, критичне мислення молодших школярів на уроках математики. Сприяти розвитку творчої активності педагогів, підвищувати їх теоретичну, методичну, практичну компетентність; удосконалювати  освітній  процес  у  початковій  школі; виховувати інтерес  до  самовдосконалення, пізнання  нового. 

ЗМІСТ

Відповідальний

1.

Круглий стіл Урок у початковій школі в контексті сучасних викликів»

Кожухівська Т.О.

Кордиш О.Д.

   2.

Обмін досвідом «Методичні «фішки» для уроків гуманітарного циклу».

Радкевич В.В.

Білан О.Й.

   3.

Творча лабораторія вчителя «Математика в стилі STARTUP».

Вечір Г.Ю.

Залінська Т.В.

   4.

Педагогічний дайджест «STEM-наступ у початковій школі. STEM - піхотинці та їхні побратими на полях ЯДС: як розвивається».

Татарінова Л.В.

Куровська А.В.

   5.

Консультативна п’ятихвилинка «Обговорення та затвердження завдань Державної підсумкової атестації для учнів 4 класу.

Кожухівська Т.О.

члени м/о

6.

Міні-тренінг «Я в ресурсі і балансі або профілактика емоційного вигорання засобами арт-технік». Практичний психолог

Українець Л.П.

Завдання членам методичного об’єднання:

вчителям 4 класу ретельно опрацювати «Положення про Державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти»;

   - підготуватися до виступу на аукціоні методичних ідей  “Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики”.

  - підготувати звіт “Мої  досягнення та творчі напрацювання”;

    - підготувати ідеї до перспективного плану роботи МО на наступний рік.

Травень

Y засідання

Тема.  Підсумки роботи методичного об’єднання

                                         вчителів початкових класів   за навчальний рік

Мета. Підвести підсумки роботи методичного об’єднання вчителі початкових  класів за 2022-2023 навчальний рік, заслухати звіти вчителів про самоосвіту, творчі освітянські знахідки, скласти перспективний план роботи м/о на наступний навчальний рік.

ЗМІСТ

Відповідальний

1.

 Звіт керівника м/о про підсумки роботи за рік.

Кожухівська Т.О.

    2.

Звіт членів м/о про навчання на курсах підвищення кваліфікації вчителів, онлайн-курсах освітньої платформи EdEra, вебінарах, інтернет-марафонах…

члени м/о

3.

Підсумок – звіт членів методичного об’єднання

вчителі

 4.

Панорама ідей «Складання перспективного плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня на наступний рік»

Кожухівська Т.О.

 члени м/о

Завдання   членам метод об’єднання:

  • систематично працювати над вдосконаленням методичної роботи з питань підвищення   професійної майстерності;
  • продумати оформлення освітнього середовища на новий навчальний рік;
  • слідкувати за новинками методичної літератури;
  • займатися самоосвітою.

2021-2022 навчальний рік

Аналіз

роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів

за 2020/2021 навчальний рік

    

Сьогодні освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновленні методів та прийомів навчання, в залученні інноваційних методик процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, само контролювати та само оцінювати результати своєї діяльності. Особливістю Нової української школи є організація такого освітнього середовища, яке сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. А головними передумовами успішного впровадження Нової української школи мають бути педагогічна свобода, управлінська та фінансова автономії, моніторинг, оцінювання та перевірка якості освітньої діяльності закладу. 

        Основним завданням учителя на нинішньому етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості розкриття обдарованості кожної дитини. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією Концепції «Нова українська школа», роботи вчителя в нових умовах.

           Не випадково науково-методична проблема закладу:  «Формування та реалізація компетентнісного підходу в навчально-виховній діяльності» на V етапі її реалізації» («Результативність навчально-виховної діяльності як наслідок реалізації компетентнісного підходу») передбачалас   истематизацію матеріалів, напрацьованих педагогічним колективом за даною проблемою, вироблення практичних рекомендацій, узагальнення та аналіз роботи над єдиною науково-методичною проблемою, проведення творчих звітів голів МО та вчителів-предметників за результатами роботи над науково-методичною проблемою школи.

        Увага педагогічних працівників спрямовувалась на подальшу ефективну взаємодію  з обдарованими та здібними учнями, була побудована на вимогах та засадах особистісно орієнтованого навчання, принципі диференціації та системності. 

         Методичне об’єднання вчителів початкових класів, керуючись методичною проблемою школи, у 2020-2021 навчальному році працювало над проблемою: «Удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій».

       Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі дітей з особливими потребами.

      Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань методооб’єднання вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів, творчих звітів вчителів що атестуються, участь вчителів у творчих конкурсах та інноваційних проектах.

     Метою роботи методичного об'єднання вчителів – є створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

      Протягом року вчителі початкових класів працювали творчо, наполегливо, ефективно та  результативно. 

Так, у 1 семестрі відбулося два засідання методичного об’єднання:

  • Організаційно - методичні аспекти роботина 2020/2021 навчальний рік

Модернізація початкової освіти – актуальна вимога сьогодення. (педагогічне коло)    (серпень);

  • Освітнє середовище як  чинник  розвитку  особистості учня.

 Обговорення платформ дист.навчання( педагогічні гостини)  (жовтень).

     Всі вчителі МО початкових класів дбають про безперервне підвищення та удосконалення свого професійного рівня, спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

      На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів  НУШ а саме: 

  1. Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів. 
  2. Інтеграція у навчанні молодших школярів з читання «Щоденні 5» .
  3. Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики: кейс-технологія; «Перевернуте навчання»;«Стортелінг»; « технологія  Боншо»; «технологія Квестів»; «технологія Кольорові капелюхи( 6 капелюхів мислення Едварда Де Боно).
  4. Педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України. 
  5. Групові методи на уроках в початковій школі. 
  6. Гра по-новому-навчання по-іншому з LEGO. Практикум. Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок».
  7. Інтерактивні прийоми роботи на уроках ЯДС: практичне застосування технологій:  «Перевернутий клас»; «прийом Фішбоун»;прийом «Кубик Блума» тощо. 
  8. Використання задач екологічного змісту на уроках математики як засобу формування екологічної культури учнів тощо. 

В ІІ семестрі відбулися 3 засідання методичного об’єднання:

  • Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи.  

           Мовно-літературна освітня галузь  ( методичні посиденьки)      (січень)                   

  • Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи. Математична освітня галузь      (методичний аукціон)   (березень)
  • Підсумки роботи методичного об’єднання за рік ( методичний марафон у травні).

       Вчителі постійно демонструють у своїй педагогічній діяльності різноманітність форм методичної роботи та навичок володіння ІКТ: власних електронних продуктів – досвіду роботи, розробок уроків, демонстраційного матеріалу, використання готової електронної продукції в освітньому процесі.

    Кожен вчитель початкових класів протягом року брав активну участь у роботі МО: розроблялись онлайн уроки , тестові завдання з навчальних предметів на різних навчальних платформах; вчителі готували міні-презентації до уроків та творчі звіти з досвіду роботи, доповіді, проводили відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення.

     Заступник директора з ПО, Кордиш О.Д.,  розробляла методичні рекомендації вчителям в роботі з дистанційного навчання.

    Голова МО, Кожухівська Т.О.,  готувала виступи й презентувала роботу кафедри початкових класів на педради, засідання МО.  

    Члени МО вчителів початкових класів в самоосвітній діяльності беруть активну участь в онлайн-конференціях,вебінарах, тренінгах, де розглядались важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової укранської школи тощо.

    Так, вчителі  Татарінова Л.В., Кузнєцова Т.С. Вечір Г.Ю., Радкевич В.В.,  провели Карусель інновацій «Використання інтерактивних технологій для досягнення очікуваних результатів навчальної діяльності на уроках української мови і літературного читання:
- технологія «кластера» на уроках літературного читання;
- квестова технологія у навчанні мови і літератури;
- метод проектів на уроках літературного читання;

      А вчителі Білан О.Й., Куровська А.В. провели технологію:  «кольорові капелюхи» (6 капелюхів мислення Едварда Де Боно); та  ЧПКМ (читання і письмо для розвитку критичного мислення).

  Вихователь групи подовженого дня провела Тренінгове заняття «Я крокую до майстерності».

     Для підвищення рівня ефективності сучасного уроку класоводи широко впроваджують у практику своєї роботи елементи педагогічного досвіду своїх шкільних колег, використовують інтерактивні технології навчання для формування компетентностей як інтегрованого результату навчальної діяльності.

     Над впровадженням інтерактивних технологій, які допомагають ефективніше розв’язати завдання виховання та освіти вчитель Кордиш О.Д. на уроках навчання грамоти використовувала різноманітні прийоми читання, проводила дидактичні ігри («Чарівні перетворення слів», «Буквоїд», «Піймай слово та інші).

     Вчитель Татарінова Л.В.  для досягнення  успіху використовувала LEGO, танграми, графічні матеріали. Допомагала учням придбати нові знання через дослідження, використовувала методи «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися», діаграму Венна та інші.

 Вчитель Кожухівська  Т.О. застосовувала інтеграцію предметів, задіювала міжпредметні зв’язки, впроваджувала діяльнісний метод навчання (доміно, пазли, танграми, геометричне лото ), ротаційні моделі «Щоденні - 5».

   У практиці своєї роботи Радкевич В.В.. перевагу віддає технологіям ситуативного моделювання, технологіям колективного навчання (методи «Мікрофон», «Метод Прес», «Карусель та інші) та кооперативного навчання (робота в парах, групах).

     Для підвищення зацікавленості учнів до навчання, розвитку їх творчості, розширення кругозору, зняття перевтомлення вчитель  Вечір Г.Ю. . застосовувала такі новітні технології як «Робота в парах», «Робота в малих групах», «Мікрофон».

     Працюючи над проблемою «Становлення творчої компетенції особистості в сучасному суспільстві» Кузнєцова Т.С. посильну увагу приділяла удосконаленню в учнів прийомів самостійного пошуку інформації, користуючись бібліотекою, різними видами друкованої продукції та інтернетом.

     Робота вчителів  Білан О.Й. та Куровськоі А.В. була направлена на підвищення інтересу учнів до навчання, їх мовлення, мислення, розширення кругозору та перевтомлення. З цією метою використовували різні форми навчання: фронтальну (з використанням ІКТ, перегляд відеозаписів, ілюстрації), індивідуальну ( робота на картках), робота в парах та малих групах. Для розвитку навичок читання підбирали цікаві завдання: читання – змагання, вибіркове читання, ігри.

     Вихователь групи подовженого дня Кіщук О.В. широко використовує такі пізнавальні навчальні прийоми і методи,як загадки, прислів’я, приказки, , театралізацію літературних казок.

 Вчителі Татарінова Л.В. та Кузнєцова Т.С. пройшли перший єтап сертифікації.

     Але  вчителям ще бракує посиленої мотивації щодо професійного зросту, забезпечення результативності в роботі в між атестаційний період.

      Протягом року молодші школярі брали активну участь в різноманітних конкурсах: флешмобах, тематичних літературних конкурсах, конкурсах малюнків, в різноманітних заходах, які проводилися в школі та поза її межами.

Учні 4-х класів взяли участь у конкурсі знавців української мови ім.П. Яцика.

   Готуючись до закінчення навчального семестру та року окремо розглядались та обговорювались питання оцінювання учнів під час карантину та заповнення класного журналу.

    В цілому роботу методичного обєднання вчителів початкових класів за 2020-2021н.р. можна вважати задовільною.

      Засідання МО здійснювалися згідно плану як очно так і дистанційно в режимі онлайн.                       

      Вчителі початкових класів дбають  про те щоб школа була:

  • школою радості для учня,
  • школою творчості для вчителя,
  • школою спокою для батьків. 

       Пропозиції МО кафедри початкових класів щодо впровадження нової методичної проблеми навчального закладу

  1. Скоординувати роботу між усіма учасниками освітнього процесу на поетапну реалізацію нової методичної проблеми навчального закладу.
  2. Спрямувати діяльність вчителів на вдосконалення роботи по впровадженню сучасних інноваційних технологій в освітній процес.
  3. Впроваджувати активне проведення заходів щодо забезпечення методично-психологічного супроводу в реалізації наступності між початковою та середньою ланками освіти в умовах НУШ.
  4. Удосконалювати систему проведення освітніх заходів в роботі з обдарованими та здібними учнями; активізувати роботу з підготовки учнів початкової школи до творчих конкурсів, успішного проведення предметних олімпіад, до ДПА.
  5. Сприяти розвитку та формуванню життєвих компетентностей учнів з мотивацією на здоровий спосіб життя через застосування здоров’я збережувальних технологій.
  6. Започаткувати активне проведення рухливих перерв та посилити контроль за щоденним дворазовим щоурочним руховим режимом в навчальному закладі для учнів початкової школи.
  7. Запровадити систему оцінювання роботи класних колективів та стимулювати роботу класних керівників у напрямку формування позитивного іміджу навчального закладу.

                                                                                                    

                 

План роботи методичного об єднання вчителів початкових класів на 2020 -2021 н.р.                                        

         Засідання №1

Тема. Модернізація початкової освіти – актуальна вимога сьогодення.                                  

Форма проведення. Педагогічне коло

Мета. Вивчити основні нормативні документи, що регламентують функціонування  початкової  школи; обговорити  виконання  плану  роботи  методичного  об’єднання  за  2019-2020 н. р.  та   затвердити  план   роботи  на  2020-2021 н.р.; розглянути  методичні  рекомендації  щодо  проведення  першого   уроку;  проаналізувати  навчальні  програми, підручники, зошити.

Дата проведення: 26 серпня

№ 

з/ п

                                             Зміст  роботи

Відповідальні

1.



 

2.




3.



4.



 

5.

6.

 7.



 

Звіт  про  роботу методичного об’єднання   вчителів   початкових класів за  минулий  навчальний рік та затвердження   плану   роботи 

методоб’ єднання  на  2020 – 2021 н. р.

  Обговорення  методичних   рекомендацій «Особливості навчально- виховного процесу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2020 - 2021 н.р. Робота під час карантину»

Розгляд   інструкцій  щодо  ведення Класного  журналу  в  1- 4 класах   загальноосвітніх   навчальних  закладів 

Аналіз   навчальних  програм, підручників, зошитів, посібників  для  початкової  школи. Календарне  планування  в  початкових  класах. Методичні   рекомендації   до   проведення  Першого   уроку.

    Розподіл доручень між членами  МО. Завдання  членам  МО.

Огляд новинок педагогічної літератури   та фахових  видань .

 Розгляд засобів навчання під час дистанційного навчання. Розроблення пам’ятки «Навчаю дистанційно»


 

Кожухівська Т.О.


Кордиш О.Д.


 

Рижко А.А.

Кордиш О.Д.

Білан О.Й.

Куровська А.В.

Кожухівська Т.О.

Татарінова Л.В.

Радкевич В.В.

Кузнєцова Т.С

Вечір Г.Ю.

                                     

   Завдання  членам   методоб’єднання :

  • опрацювати : інструктивно-методичні листи, програми, підручники,    зошити   та  посібники    для   початкової   школи;
  • опрацювати лист Правила поведінки в закладах освіти в умовах пандеміі;
  • проаналізувати  вимоги  Державного  стандарту, завдань  навчальних  програм;
  • дотримуватися методичних   рекомендацій   до   проведення  Першого   уроку;
  • поповнити  свій  робочий  кабінет  новими  наочними  посібниками, дидактичними  іграми,  роздатковим   матеріалом;
  • працювати  над ідеєю: «Кабінет -  творча  лабораторія  вчителя!»;
  • підготуватися до обміну досвідом «НУШ. Перші сходинки разом з учнями 3 класів»;
  • бути готовими взяти участь у майстер-класі «Радо вітаємо на ранковій зустрічі».

      

                                                             Засідання №2

Тема. Освітнє середовище як  чинник  розвитку  особистості учня. Обговорення платформ дист.навчання

Форма проведення. Педагогічні гостини

Мета. Розширити  знання  педагогів   щодо  запровадження  НУШ (освітнє  середовище, інтегроване  навчання, осередки, LEGO); підвищити  професійну компетентність учителів; сприяти розвитку творчої активності педагогів,  виховувати інтерес  до  самовдосконалення.

Дата проведення:  15 жовтня

№ з/п

                                       Зміст  роботи

Відповідальні

 

    1.

     2.


 

     3.

    4.


 

    5.

  

  6.


 

7.

 Круглий стіл: «Нова Українська школа - нові стандарти освіти». Тематика та проведення тижня початкових класів

  Обмін досвідом «НУШ. Перші сходинки разом з учнями 3 класів»

Ранкові зустрічі. «Доброго ранку, ми вам раді». Особливості їх проведення. 

«Іспит  на майстерність» (розв’язування педагогічних ситуацій)

Проведення анкетування 

«Ставлення членів м/о до інтеграції в освітньому   процесі»

Методичні перегуки:

 «Платформи для роботи на дистанційному навчанні»

Новини   з  тематики курсів, вебінарів

Кордиш О.Д.

Учителі 3 класів (Білан О.Й., Куровська А.В.)

  

Вечір Г.Ю. 

Кожухівська Т.О.

Татарінова Л.В.

Кордиш О.Д.

члени МО


 

Кузнєцова Т.С.

Радкевич В.В.

                                          Завдання   членам  методоб’єднання:

  • всім членам МО підготуватися до педагогічної виставки з теми: «Мій найкращий урок 2020 – 2021 н. р.»  ( зняти фрагмент уроку);
  •  підготувати виставку робіт молодших школярів «Моя рожева мрія» ( до грудня місяця);
  • працювати   над   пошуками   розвитку творчих  здібностей,  умінь   учнів   у  

 процесі   навчання ; підготувати цікаві завдання, ігри та вікторини на тиждень початковоі школи ( з 1 грудня по  8 грудня );

  • вчителям, що  атестуються, підготуватися   до  проведення   творчого  звіту;
  • вдосконалювати своі знання в роботі на платформі   Google Classroom ;
  • вивчати   досвід   роботи   вчителів   школи  по   вихованню   підростаючого 

         покоління. 

                                                                 Засідання №3

Тема. Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи.   

               Мовно-літературна освітня галузь                            

Форма проведення. Методичні посиденьки

Мета. Вивчати досвід щодо впровадження Державного стандарту початкової освіти в мовно-літературній освітній галузі; сприяти розвитку творчої активності педагогів, підвищувати їх теоретичну, методичну, практичну компетентність; удосконалювати  освітній  процес  у  початковій  школі;  організувати участь молодших школярів у творчих конкурсах, олімпіадах; виховувати інтерес  до  самовдосконалення, пізнання  нового.

Дата проведення: __________________________       Січень

 

з/п

 

                                            Зміст  роботи

 

Відповідальні

    1.

  

  

2.

 

 

 3.

 

  

 

 

 

 

 

 

 4.

 5.

6

   

Практикум «Вивчаємо Державний стандарт початкової освіти»

Планування навчальних видів діяльності для досягнення очікуваних результатів у мовно-літературній освітній галузі

 Методичні  поради

 Інтеграція навичок «Щоденні 5»: читання для себе, читання для когось, слухання, робота зі словами, письмо для себе.

 Карусель інновацій. 

Використання інтерактивних технологій для досягнення очікуваних результатів навчальної діяльності на уроках української мови і літературного читання:
- технологія «кластера» на уроках літературного читання;
- квестова технологія у навчанні мови і літератури;
- метод проектів на уроках літературного читання;

- технологія «кольорові капелюхи» (6 капелюхів мислення Едварда Де Боно);
- технологія ЧПКМ (читання і письмо для розвитку критичного мислення).

-групові методи роботи на уроках літературного читання  та  мови.

 Презентація конспектів інтегрованого навчального дня з використанням інноваційних методів та прийомів роботи.

  Тренінгове заняття «Я крокую до майстерності»

Огляд  виставки  педагогічних  доробок  учителів, що   атестуються.  

 

Кордиш  О.Д.

 

 Учителі 1-3 класів

 

 

Татарінова Л.В.

Вечір Г.Ю.

Радкевич В.В.

Кузнєцова Т.С.

Білан О.Й.

 Куровська А.В.

 Кіщук О.В.

Кожухівська Т.О.

  Практичний психолог

                                   Завдання   членам  методоб’єднання:

-  взяти до уваги рекомендації «Як створити і провести квест- урок»;
- ознайомитися з відео-матеріалом «Шість капелюхів: прийом- гра для розвитку   критичного  мислення.

- спланувати тематику самоосвіти на 2021- 2022 рік;

- підготуватися до виступу на аукціоні методичних ідей «Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики».

                                                                          Засідання №4

Тема. Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи. Математична освітня галузь                        

Форма проведення. Методичний  аукціон

Мета. Обмінятися досвідом роботи з впровадження в освітній  процес інтерактивних форм організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики: кейс-технологія; «перевернуте навчання»;  педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України; критичне мислення молодших школярів на уроках математики;  математичні поняття і закономірності в проєктній діяльності. Сприяти розвитку творчої активності педагогів, підвищувати їх теоретичну, методичну, практичну компетентність удосконалювати  освітній  процес  у  початковій  школі; виховувати  інтерес  до  самовдосконалення, пізнання  нового

Дата проведення: _____________________________      Березень

№ з/п

                                    Зміст  роботи

Відповідальні

1.

   2.


3.










4.



 

  Круглий стіл: «Нова Українська школа  в  дії».

Міні-тренінг «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів»

Аукціон методичних ідей

Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики:
- кейс-технологія;
- «перевернуте навчання;

- педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України;
-  критичне мислення молодших школярів на уроках математики;
- математичні поняття і закономірності в проєктній діяльності

Практикум «Гра по-новому – навчання по-іншому з LEGO»
Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок».
      

Кордиш О.Д.

Кузнєцова Т.С.

Татарінова Л.В.


 

Білан О.Й.

Кіщук О.В.

Куровська А.В.
 

Кожухівська Т.О.,Вечір Г.Ю.

Радкевич В.В.

                                   Завдання   членам  методоб’єднання:

- ознайомитися  з  добіркою  матеріалів, які  допоможуть  запровадити     принципи  STEM-освіти  в освітньому  процесі;  - взяти до уваги статтю «Чому LEGO у школі - це круто»;

- підготувати звіт «Мої  досягнення та творчі напрацювання»;

- підготувати ідеї до перспективного плану роботи МО на наступний рік.

Вчителям 4 класу ретельно опрацювати «Положення про державну підсумкову    атестацію учнів у системі     загальної середньої освіти».

                                                                         Засідання №5

Тема. Підсумок роботи методичного об’єднання за рік

Форма проведення. Методичний  марафон

Мета.  Підвести підсумки роботи методичного об’єднання вчителі початкових  класів та вихователів ГПД  за 2020-2021 навчальний рік, заслухати звіти вчителів про самоосвіту, творчі знахідки, скласти перспективний план роботи м/о на наступний навчальний рік.

Дата проведення: ______________________________            Травень

№ з/п

                                                       Зміст роботи

Відповідальні

1.

Підведення  підсумків роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2020-2021 навчальний рік.

Кордиш О.Д.

Кожухівська Т.О.

2.

Звіт учителів «Мої досягнення та творчі напрацювання»

Члени МО

3.

Панорама ідей. Складання перспективного плану роботи  методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2021-2022 навчальний рік.

Члени МО

4.

Про порядок закінчення навчального року, проведення навчальних екскурсій в 1-4 класах.

Кордиш О.Д.

5.

Аналіз результатів контрольних зрізів знань учнів 1-4 класів та ДПА учнів    4-х класів, їх участі у шкільних, Всеукраїнських та  Міжнародних конкурсах і інтернет-олімпіадах.

Рижко А.А.

Члени МО

                                            Завдання   членам  методоб’єднання:

  • систематично працювати над вдосконаленням методичної роботи з питань 

підвищення   професійної  майстерності;

  • продумати оформлення освітнього середовища на новий навчальний рік;
  • слідкувати за новинками методичної літератури;
  • займатися самоосвітою.


 

План роботи методичного об'єднання вчителів початкових класів на 2019-2020 навчальний рік

ІІІ етап Результативний  ( запровадження )

Мета: упровадження інноваційноі моделі загальноосвітнього навчального закладу « Школа життєвоі компетентності»;

-удосконалення системи інтелектуального розвитку та творчих здібностей дитини шляхом пед.проектування;

-проведення постійно-діючого семінару-практикуму « Інноваційна діяльність пед.працівників в умовах реформування освіти»;

-моніторінг ефективності інноваційної моделі;

-унесення коректив та корекція інноваційної моделі.

Форми роботи:

-захист пед.ідей;

-панорама проф майстерності;

-відкриті уроки;

-взаємовідвідування;

-декада пед.пошуку;

-тренінги.

Методична тема:"Використання інноваційних технологій з метою активізації діяльності, розвитку особистості учнів, підвищення якості знань в умовах впровадження нового державного стандарту початкової освіти

Основні завдання методичного об'єднання:

 1. Озброєння сучасними інноваційними технологіями. 

2. Підвищення теоритичного науково-методичного рівня.

3. Здійснення діфереенційованого підходу до вибору форм і змісту.

НАПРЯМКИ РОБОТИ:

-  комплексне впровадження інноваційних педагогічних технологій розвитку ключових компетентностей учнів;

 -  уповадження нового Держстандарту початкової освіти у освітній процес початкової школи;

-  навчання учнів перших, других  класів за Концепцією Нової української школи;

-  моніторинг якості навчання  школярів;

-   активне впровадження інтегрованого навчання;

- впровадження ІКТ, активізація самостійної роботи школярів;

-  формування позитивної мотивації навчання ;

- зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров’я учнів;

- запровадження  здоров’язберігаючих  технологій освітнього процесу;

-  зростання прагнення до самовдосконалення, самоосвіти та самореалізації;

-  включення в систему науково-дослідної роботи;

- накопичення передового педагогічного досвіду, який може бути запровадженим у масову практику;

-  підвищення науково-методичної підготовки, удосконалення педагогічної майстерності, враховуючи індивідуальні здібності та нахили учнів, взаємозв’язок  вивчення рідної мови, математики та інших предметів з розвитком мовленнєвих і пізнавальних умінь та формування національної самобутності і духовності школярів, виховання учня - творця відповідно до потреб та запитів суспільства;

-  спрямування роботи педагогів на всебічний розвиток юної особистості, вдосконалення методичної культури кожного педагога, використання його потенційних творчих можливостей, інноваційної діяльності;

-   систематичне проведення  індивідуальної роботи з обдарованими учнями;

-  створення освітнього простору відповідно до Концепції Нової української школи.

ОСНОВНІ ФОРМИ РОБОТИ ВЧИТЕЛІВ:

Ø діагностика рівня готовності учителів до роботи над проблемою;

Ø організація роботи психолого-педагогічних семінарів з проблеми;

Ø поповнення  «банку ідей» педагогічної творчості вчителів;

Ø самоосвітня діяльність учителів;

Ø проведення  предметних тижнів, олімпіад з математики, конкурсу з української мови імені П. Яцика.                

Немає і не може бути абстрактного учня… Мистецтво й майстерність навчання й виховання полягає в тому, щоб розкривши сили та можливості кожної дитини, дати їй радість успіху в розумовій праці…» В.О.Сухомлинський

Засідання №1 серпень 29.08.2019

Тема: Обговорення програм, вивчення нормативних   документів, які регламентують роботу початкової школи .  План роботи методичного об'єднання на 2019-2020 н. р.

№ з/п

Зміст роботи

Форма проведення

Виконавці

1.

Аналіз роботи методичного об'єднання вчителів початкових класів за 2018 -2019  навчальний рік.

Звіт

Кожухывська Т.О.

2.

Обговорення і затвердження плану роботи методоб'єднання на поточний навчальний рік.

Обговорення

члени МО

3.

Опрацювання інструктивно - методичних матеріалів:

 а) особливості організації навчально- виховного процесу в початкових  класах загальноосвітніх навчальних закладів  у 2019-2020 н.р.;

б)навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класів ( оновлена)

в) ключові тези орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів( лист МОН України від 17.08.2016 р. № 1\9-437)

 г) обговорення вербального оцінювання у 1 та 2  класах;

 д) аналіз програм, підручників для початкової школи на  2019-2020н.р.

е) вимоги до ведення класних журналів.

Круглий стіл

Групова консультація

члени МО

Кордиш О.Д.

4.

Розподіл обов’язків між членами методичного об’єднання. 

члени МО

5.

Затвердження календарних планів на І семестр 2019-2020 н.р.

Кордиш О.Д.

Завдання членам МО: 

Опрацювати:

1. Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в початкових класах на 2019-2020н.р.

2.Інструктивно-методичні листи, програми, підручники, зошити та посібники для початкової школи. 

Засідання №2

Тема:  Шляхи, форми і методи удосконалення навчально-виховного процесу. Використання інноваційних технологій на уроках у початкових класах. Адаптація першокласників до шкільного колективу

Листопад 20.11.2019

№ з/п

  Зміст роботи

Форма проведення

Виконавці

1.

Професійні вміння вчителя, які гарантують успішне навчання учнів.

Круглий стіл

члени МО

2.

Використання інтерактивних технологій для досягнення очікуваних результатів навчальної діяльності на уроках української мови та літературного читання.

Карусель інновацій

Кузнєцова Т.С.

Татарінова Л.В.

3.

Учнівське самоврядування -  найефективніший метод виховання.

Парад порад

Куровська А.В..

4.

Складання графіка проведення відкритих уроків та виховних заходів вчителями початкових класів до тижня  початковоі школи

Групова консультація

члени МО

5.

Про результати адаптації шестирічок.

Виступ

Радкевич В.В.

Кожухівська Т.О.

Завдання членам МО:

  1. Забезпечення високого рівня засвоєння знань учнями основ наук.
  2. Проведення відкритих уроків та виховних заходів із використанням сучасних технологій.
  3. Контроль за веденням щоденників та зошитів учнями.
  4.  Виготовлення та використання на уроках роздаткового, дидактичного матеріалу для творчого мислення учнів з метою розвитку креативності в процесі навчання.
  5. Організація роботи з батьками.
  6. Взяти до уваги рекомендації «Як створити і провести квест-урок»://naurok.com.ua/post/navchalniy-kvest-navchati-shukati-grati .

Засідання №3

Тема:  Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес початкової школи.

Січень  10.01.2020

№ з/п

Зміст роботи      

Форма     проведення

Виконавці

1.

Використання інтерактивної дошки  у навчанні молодших школярів .

Повідомлення,

консультації

Татарінова Л.В.

2.

Створення умов для розвитку креативності дітей.

Обмін досвідом

члени МО

3.

Самоосвіта вчителя – необхідна передумова підвищення його педагогічної майстерності.

Доповідь,

обмін досвідом

Білан О.Й.

4.

Аналіз семестрових контрольних робіт учнів 3-4 класів з основних дисциплін.

Обговорення

Кордиш О.Д.

 класоводи 3-4кл

5.

Інклюзія – соціальна модель устрою суспільства.

Досвід роботи

Вечір Г.Ю.

психолог

Завдання членам МО:

  1. У навчанні вчителям особливу увагу приділяти розвитку зв’язного мовлення в учнів.
  2. Ознайомлення з новою методичною, науковою та  загально педагогічною літературою, новинками художньої  літератури на педагогічну тематику.
  3. Ретельно відпрацьовувати зміст навчального матеріалу, проводити повторення, систематизацію та закріплення вивченого.

Засідання №4

Тема:  Сучасний урок: вимоги, проблеми, шляхи удосконалення.Державна підсумкова атестація

Березень 16.03.2020

№ з/п

Зміст роботи      

Форма проведення

Виконавці

1.

Сучасний урок: вимоги, проблеми, шляхи удосконалення. Перегляд вебінару «Інтерактивне читання , як засіб мотиваціі школярів до навчання»

Презентація «Підвищення якості освіти –завдання кожного вчителя»

Обмін досвідом

Члени МО

Радкевич В.В.

Білан О.Й.

2.

Виступ «Національно – патріотичне виховання на уроках в початковій школі»

Круглий стіл. « Підвищення якості освіти у роботі».

Досвід роботи

Обговорення

Татарінова

Куровська А.В.

(доповідь)

Члени МО

3.

Особливості та вимоги щодо проведення Державної підсумкової атестації в 4 класі.

Затвердження завдань для 1 етапу конкурсу « Крок до знань»

Круглий стіл

Кордиш О.Д.

Члени МО

Кузнєцова Т.С.

4.

Нестандартні форми навчання НУШ «створення онлайного середовища під час карантийних заходів»

План виховного заходу « Небезпека поруч»

Досвід роботи

Кожухівська

Кищук О.В.

Завдання членам МО:

  1. Вчителям 4 класу ретельно опрацювати «Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти».
  2. Скласти графіки проведення річних контрольних робіт для перевірки   якості засвоєння програм.
  3. Організувати індивідуальну роботу з обдарованими дітьми і такими, що мають суттєві прогалини у знаннях.

Засідання №5

Тема:  Підсумки роботи МО за 2019-2020  н.р. 

Травень

№ з/п

Зміст роботи

Форма проведення

Виконавці

1.

Виховання загальнолюдських цінностей, свідомої дисципліни, культури учнів.

Обмін досвідом

Члени МО

2.

 Рівень знань 4-х класів з математики, читання та рідної мови (ДПА)

Звіт

Кордиш О.Д.

3.

Підсумки роботи МО за 2019-2020 н.р. та перспективне планування роботи на наступний навчальний рік.

Звіт, аукціон ідей

Кожухівська Члени МО

Проблема над якою працює циклова методична комісія вчителів початкових класів

Функції та форма проведення сучасного уроку в системі особистісно – орієнтованого навчання.

ВІДОМОСТІ ПРО ЧЛЕНІВ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ

ПІБ

Пед. стаж

Освіта

Клас

Кваліфікаційна категорія

Науково-педагогічна тема

1

Кордиш Ольга Дмитрівна

29

Вища

1-А

Вища, старший вчитель

Формування комунікативних навичок молодших школярів

2

Татарінова Людмила Василівна

21

Вища

1-Б

1 категорія

Використання здоров’язберігаючих

технологій  на уроках в початкових класах

3

Кузнєцова Тетяна Сергіївна

18

Вища

2-А

1 категорія

Формування навичок швидкочитання

4

Вечір Галина Юріївна

4

Вища

2-Б

2 категорія

Використання інтерактивних технологій в початковій школі

5

Радкевич Валентина Володимирівна

35

Вища

3-А

Вища, старший вчитель

Проектна діяльність учнів як засіб підвищення якості навчання

6

Кожухівська Таміла Олегівна

24

Вища

3-Б

Вища, старший вчитель, голова метод об’єднання

Розвиток пізнавальних інтересів молодших

школярів

7

Білан Оксана Йосипівна

25

Вища

4-А

1 категорія

Розвиток діалогічного мовлення на уроках в початкових класах

8

Куровська Алла Вікторівна

18

Вища

4-Б

1 категорія

Навчання учнів швидкочитання

9

Ольшавська Ганна Миколаївна

17

Вища

Вчитель трудового

навчання

2 категорія

Інтегроване навчання в початковій школі

10

Кіщук Оксана Василівна

20

Вища

Вихователь

ГПД

Спеціаліст

Моральне виховання молодших школярів

ЗВІТ МО ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ   

Гейміфікація

Гейміфікація

Гейміфікація та інші методичні новинки на уроках в початкових класах

Формування предметних компетентностей 

Патріотичне виховання в початкових класах

Використання додатку PlicKers

Comments:
Only authorized users can leave comments.