БАТЬКАМ ПРО НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ (НУШ)
Нова українська школа — це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні.
Головна ідея Нової української школи — компетентнісне навчання. Це означає, що здобувачі освіти (учні) не просто отримують знання, а вчаться використовувати їх на практиці й опановують навички. Тому завдання нашої гімназії - сформувати ядро знань, на яке накладатимуться уміння, навченість як користуватися цими знаннями, цінностями та навичками. Здобувачі освіти та вчителі – це партнери, у дітей немає страху сказати щось не так.
Вчителі нашої гімназії вчать не лише писати, читати і рахувати, а й навчають конструктивно виражати свої емоції та керувати ними, співпрацювати в парах і в групі, висловлювати свою думку, критично мислити, аналізувати, шукати різні варіанти рішень, мирно вирішувати конфлікти, брати на себе відповідальність за свої дії. Це так звані м’які навички, визнані у світі як необхідна складова сучасної освіти, оскільки лише людина, яка володіє цими навичками і вміннями, може бути успішною в 21-му столітті.
У нашому закладі навчаються діти з ООП. Разом із помічником вчителя, психологом та логопедом - вони відчувають себе рівними.
Про оцінювання в НУШ
Оцінювання у НУШ (Новій українській школі) ґрунтується на принципах формування компетентнісного підходу до навчання та розвитку учнів. Оцінки виставляються не тільки за знання, а й за розвиток навичок, вмінь та компетентностей, що відповідають вимогам сучасного світу.
Для оцінювання учнів початкової ланки (рекомендації МОН) використовуються два типи оцінки:
- вербальна (особистісні надбання) – оцінювальне судження;
- рівнева – оцінювальне судження, яке є у 3-4 класах, із зазначенням рівня результату (початковий (П); середній (С); достатній (Д); високий (В)).
У першому і другому класах немає балів, а замість них - вербальне оцінювання. Мета — оцінити поступ кожної дитини, а не її відповідність певному еталону. Кожна дитина отримуватиме винагороду за свої старання, розуміючи, що робить успіхи, а також має портфоліо особистих досягнень — добірку всіх поробок і творів, які вона виконувала на уроках.
Унікальними особливостями формувального оцінювання є:
- безперервність (починається з перших днів навчання у гімназії та триває постійно);
- спрямованість на з’ясування індивідуальних проблем в опануванні здобувачем освіти матеріалу та на запобігання утруднень на подальших етапах навчання;
- постійне спостереження за динамікою розвитку особистісних якостей здобувача, рівня сформованості навчальних дій, що співвідносяться з очікуваними результатами;
- формування впевненості щодо власних можливостей та навичок дитини;
- рівноправний діалог між здобувачем освіти та вчителем;
- самооцінювання дитиною своєї роботи (або взаємооцінювання результатів навчання );
- озвучення оцінювального судження вчителя після висловлення здобувача освіти своєї думки;
- аналіз навчального поступу дитини та планування диференційованої, індивідуальної роботи щодо подолання виявлених і попередження можливих утруднень. Це можна робити за допомогою перевірки всіх письмових робіт здобувача.
Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти у гімназії врегульовано такими нормативними документами:
- ст. 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту»;
- Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів;
- Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів (для 5 класів НУШ);
- Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (для 6–11 класів);
- Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти (для 6 – 11 класів)
Наприкінці навчального року здобувач освіти та батьки отримують документ – Свідоцтво досягнень. Завдання свідоцтва досягнень — розкрити потенціал кожної дитини, підтримати і надихнути її на навчання, щоб вона працювала далі. Таким чином, гімназія дає батькам повну характеристику дитини про її досягнення у класі.
Свідоцтво досягнень не містить балів. Для оцінювання як наскрізних умінь, так і результатів навчання учнів / учениць 1–2-х класів застосовуються твердження “має значні успіхи”, “демонструє помітний прогрес”, “досягає результату за допомогою дорослих”, “потребує уваги й допомоги”. У 3–4-х класах результати навчання оцінюють за чотирма рівнями: “початковий”, “середній”, “достатній”, “високий” рівні, а наскрізні вміння – так само, як і в 1–2-х. Це вводиться як м’який перехід до оцінювання в базовій школі. Здобувач освіти може орієнтуватися, на якому рівні він перебуває.
НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ!!!!
ЯК БАТЬКАМ ПОДБАТИ ПРО ВЛАСНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТАН
Поруч. Групи підтримки для батьків
Онлайн курс на платформі Prometheus, на якому ви зможете навчитися визначати ознаки стресу та реакції на нього, дізнаєтеся, як стабілізувати психіку та справлятися з кризовими станами, опануєте кілька технік надання першої психологічної допомоги собі та іншим.
Базова психологічна допомога в умовах війни
Онлайн курс на платформі Zrozumilo! для батьків, що допоможе віднайти власний ресурс, розуміти поведінку дітей під час стресу, навчить реагувати на дитячу істерику, справлятися з шоком, нічними жахіттями та панічними атаками у дітей. Також курс містить блок ігор, що допоможуть дітям впоратися з агресією, тривогою та стати більш стійкими.
“Як підтримати дитину під час війни”
Поради батькам щодо того, як швидко опанувати себе у кризовій ситуації та стабілізувати власну психіку.
Експрес-методи для стабілізації себе
5 порад щодо того, як нормалізувати сон у нинішніх стресових умовах.
Якщо складно заснути: поради для батьків
Поради психологів, як впоратися із власними сигналами тривоги, зрозуміти, що є причиною підвищеної тривожності у дорослих і дітей та як підтримати дитину у стресовому стані.
Якщо не покидає тривога перед невідомістю: як підтримати себе та дитину
7 порад від психологині щодо того, як піклуватися про своє психологічне здоров’я у кризових ситуаціях.
Як допомогти собі? Поради для батьків
Поради психологині, як підтримати себе та дітей під час вимушеного переїзду та адаптуватися до змін.
Психологи пояснюють, що таке ПТСР, коли він з’являється, які його прояви у дорослих та дітей та як мінімізувати ризик його виникнення.
Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків
8 порад та одна вправа, як побороти безсилля та подбати про власну психіку в умовах постійного стресу.
Психологічний імунітет: 8 ключів, щоб відновити сили
Онлайн платформа, де можна отримати безплатну цілодобову психологічну підтримку при тривозі, панічних атаках, депресії тощо. Консультують фахівці Інституту когнітивного моделювання, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, сертифіковані психологи, психотерапевти та коучі.
Безплатні онлайн-консультації психологів. Свій запит можна надіслати у чаті анонімно, і фахівець вам допоможе.
5 ефективних інструментів, щоб дати раду стресові
Як впоратися зі стресом: інструкція-комікс від ВООЗ
Поради щодо управління власними стресами, а також щодо попередження й подолання емоційного вигорання для того, щоб мати ресурс бути хорошими батьками, ефективно допомагати дитині розв’язувати її життєві завдання та швидко й екологічно долати негаразди.
Як подолати стрес та попередити емоційне вигорання
Карантин продовжено!!! Для багатьох батьків це прозвучало як страшний вирок, адже знов потрібно думати чим зайняти своє чадо під час такого «відпочинку» окрім виконання домашніх завдань. Звісно не хочеть, щоб увесь вільний час, проводився біля гаджетів і телевізора, а окрім уроків був час змістовно і цікаво провести час разом.
Ми вирішили допогти вам у цьому!
В наступному посиланні ви знайде багато цікавих ідей, які ми зібрали з різноманітних сайтів і якими можна сміливо користовуватися. Сподіваємось ви знайде те, що вам буде до душі!
Р.S. В рубриці «Пізнавальні, навчальні, розвиваючі ідеї» є цікаві посилання на онлайн подорожі в зоопарки світу та відомі музеї світу та України. Для цього наведіть мишку на кольрове слово і натисканням правої кнопки мишки знайти «Открыть гиперссылку»
ПІЗНАВАЛЬНІ,НАВЧАЛЬНІ, РОЗВИВАЮЧІ ІДЕЇ
Використані джерела
- https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/
- https://www.032.ua/news/2716795/cim-zajnati-sebe-i-ditej-pid-cas-karantinu-dobirka-nestandartnih-rozvag
- https://life.pravda.com.ua/society/2020/03/20/240285/
- https://vezha.ua/chym-zajnyaty-ditej-vdoma-na-karantyni-porady-vid-vezhi/
- https://www.myvin.com.ua/news/9189-karantyn-yak-zrobyty-svoie-dozvillia-tsikavym-ta-riznomanitnym
- https://www.ivetta.ua/30-idej-chim-zajnyati-ditinu-vdoma-pid-chas-karantinu/